Zmiany w okrętach dla F2P

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • Slawek
  Moderator
  #6458

  Dołączona grafika

  Wraz z uruchomieniem serwera testowego Tribble pośród graczy pojawiły się pewne wątpliwości dotyczące dostępności okrętów, sposobu ich zdobywania oraz kosztów. Choć naturalnie wszystko może jeszcze ulec zmianie, Stephen D'Angelo postanowił zaprezentować planowaną solucję oraz zmiany jakie zajdą wraz z wprowadzeniem F2P oraz kolejnych nowych statków dla C-Store.[more]

  Pierwsza kwestia to usunięcie okrętów klasy Excelsior oraz Nebula poziomu Tier 3 (commander) bezpośrednio z gry i przeniesienie ich do C-Store. Ma to na celu wyrównanie ich możliwości z pozostałymi statkami "+1", w związku z czym oba otrzymają jeszcze jeden slot na specjalną konsolę, a w przypadku Excelsiora dodatkowy slot na oficera. Dobra wiadomość jest taka, że osoby które już wcześniej zakupiły te okręty za kredyty dostaną ich nowe wersje, bez konieczności wykładania prawdziwych pieniędzy. Będzie to jednak bonus tylko dla konkretnych postaci, nie całego konta.

  Drobne zmiany zaszły także w rozpisce okrętów według rang. Kilka statków dotychczas dostępnych wyłącznie dla Vice Admiral 1 zostało udostępnionych także dla Rear Admiral, jak na przykład Prometheus Refit, Orion Marauder czy Gorn Varanus. W przypadku Galaxy Dreadnought sytuacja jest odwrotna i latać nim będą mogły wyłącznie osoby, które osiągnęły ostatni poziom.

  Pokaźna część okrętów dostępna będzie wyłącznie w C-Store. Cryptic otwarcie przyznaje, że wszelkie warianty "+1" są nieco lepsze od standardowych typów, a w dodatku posiadają specjalny ekwipunek, który przenieść można do innych klas okrętów. Tabelka w najnowszym Dev Blogu odpowiednio pokazuje co będzie dostępne bezpośrednio w grze, a co wyłącznie w C-Store. I tutaj mamy złą wiadomość, gdyż pokaźna grupa statków, które dotychczas można było różnymi metodami zdobyć nie wydając ani grosza, teraz ograniczona zostanie całkowicie do sklepiku. Tyczy się to nie tylko wariantów "+1", ale także okrętów z końcowych rang, takich jak Defiant, Excelsior, Nebula itp. Co prawda ewentualny zakup wiązać się będzie z odblokowaniem ich dla całego konta, a nie jednej postaci, ale mimo wszystko bez "drobnego" wydatku lub handlu na aukcjach się nie obejdzie.

  Aby nie kończyć newsa złymi wieściami, warto wspomnieć, że Cryptic postanowił przywrócić Tokeny na darmowy okręt po każdym awansie postaci. Będzie to usługa dostępna tylko dla Gold Members, podczas gdy Silver otrzymają zamiast tego zniżkę na zakup statków za Dilithium.

  Źródło i pełna rozpiska okrętów: F2P Dev Blog #10[/more]

  LIBERTO
  Participant
  #100873

  oj coraz mniej mi się to f2p zaczyna podobać. jak zaczną kanoniczne staki przesuwać do cstore to będzie niezła lipa

  Coen
  Participant
  #100890

  Najdziwniejsze, że ostatnia rangę zrobili w ogóle bez darmowych okrętów.

  Silver Phoenix
  Participant
  #100895

  Bo przesunęli retrofity do płatnych. Zresztą - szczerze mówiąc nieduża to strata, retro nie miały zbyt dobrej opinii. Bardziej skuteczne były jednak okręty z tieru niższego.

  Slawek
  Moderator
  #101004

  Bo przesunęli retrofity do płatnych. Zresztą - szczerze mówiąc nieduża to strata, retro nie miały zbyt dobrej opinii. Bardziej skuteczne były jednak okręty z tieru niższego.

  Ale był tam Defiant. 🙁 Akurat pod niego planowałem sobie zrobić nowego taktyka (na pierwszym latam MVAM) a tu dupa, za przeproszeniem.

  A czy bardziej skuteczne to też kwestia dyskusyjna. Retrofity to ten sam Tier co reszta. Po prostu nieco inne możliwości.

  Swoją drogą, zwiększają się też ceny. Za wiele tych okrętów trzeba będzie zapłacić teraz 1600CP (obecnie 1200). Natomiast za MVAM aż 2000CP. Cieszę się, że tego ostatniego udało mi się zdobyć za Emblemy jakiś czas temu, bo w życiu bym takiej sumy nie dał za jeden okręcik - w dodatku wcale nie taki rewelacyjny jak by się wydawało (AI petów kuleje mocno).

  Dobra wiadomość taka, że kilka cen się też zmniejszy - dotychczasowe okręty niższych poziomów będą nieco tańsze. Na przykład Oberth, NX czy TOS Constitution kosztują "tylko" 240CP. Rhode Island chyba 400CP i tak dalej.

  Z innych informacji warto odnotować też zamianę specjalnych zdolności wszystkich okrętów na konsole. Tj. na przykład maskowanie u Defianta, Transwarp Excelsiora itp. Co prawda wiele z nich można wciąż użyć tylko na konkretnym okręcie, ale teraz można będzie swobodnie dysponować slotami. I tak oto na przykład Defiant zyskuje dodatkową konsolę inżynieryjną (trzy w sumie), maskowanie przerzucając jako konsolę naukową. Jak by nie patrzeć zmiana znacząca.

  Osobiście sugeruję osobom mającym dostęp do gry zakupić sobie "na zapas" Excelsiora i Nebulę z poziomu komandora. Pozostaną one na koncie u danych postaci, a dostanie się ich specjalne konsole. Jak ktoś gra inżynierem lub naukowym, to kto wie - a nuż się przydadzą.

  Te pocieszenie, że Odyssey (Ent-F) nie będzie płatny, a do zdobycia bezpośrednio w grze. Niby Cryptic się tłumaczy, że to "okręt społeczności", ale prawda jest pewnie taka, że mogłyby się pojawić pretensje gdyby zaczęli zarabiać na czyimś projekcie. 😉

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram