Forum Trek.pl Newsy Wydarzenia Zmarł Richard Matheson

Zmarł Richard Matheson

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Jamjumetley
  Participant
  #7449

  W wieku 86 lat odszedł autor wielu znanych powieści i scenariuszy Sci-Fi - Richard Matheson. Informację o śmierci pisarza przekazała na Facebooku jego córka. Krótka notka biograficzna pisarza poniżej.[more]

  Dołączona grafika

  Matheson kojarzony jest głownie z powieścią I Am Legend zekranizowaną w 2007 roku z Willem Smithem obsadzonym w roli głównej. Niektóre z innych jego prac to Stir of Echoes, The Shrinking Man, What Dreams May Come i Hell House. Najnowsza powieść - Generations opublikowana została w zeszłym roku.

  Tworzył również krótkie opowiadania z których część przenoszona była na mały jak i duży ekran. Button, Button zekranizowano jako jeden z odcinków Strefy mroku, natomiast Real Steel zawitał w kinach w 2011 roku.

  "Nightmare at 20,000 Feet"

  "The Enemy Within"

  Pisał również scenariusze specjalnie na potrzeby telewizji. Wymienić należy odcinki "Nightmare at 20,000 Feet", "Steel" czy "Little Girl Lost" z wspomnianej już Strefy mroku jak również "The Enemy Within" z serialu Star Trek. Niektóre z nich noszą miano kultowych.

  Stephen King powiedział kiedyś, że Matheson "to pisarz, który miał największy wpływ na jego karierę".

  Źródło: Blastr[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram