Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Newsy Star Trek Online Zapytaj Cryptic: część 21 - PvP

Zapytaj Cryptic: część 21 - PvP

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Dr Bobaz
  Participant
  #5517

  Dołączona grafika

  Pojawiła się kolejna część serii odpowiedzi twórców Star Trek Online na pytania graczy i społeczności. Tym razem tematem przewodnim są potyczki Gracz kontra Gracz (PvP). W dalszej części przedstawiamy 21 część "Ask Cryptic".

  [more]Pytanie: Czy macie jakieś konkretne plany na otwarte PvP, na przykład w Strefie Neutralnej? Wiem, że Jack Emmert napisał w jednym z postów, że chciałby dodać opcję otwartego PvP, ale może to trochę potrwać.

  Odpowiedź: Open PvP to jedna z tych rzeczy, które planujemy. Chcielibyśmy mieć w Star Trek Online otwarte i stałe mapy PvP, zarówno kosmiczne jak i naziemne. Można je nazwać Liniami Frontu. Jednak na chwilę obecną naszym priorytetem są nowe rozgrywki w instancjach. Nie możemy więc podać nawet przybliżonego czasu oczekiwania na otwarte PvP.

  Pytanie: Czy planujecie wprowadzenie możliwości pojedynkowania się? Coś w stylu wyzwania 1 na 1, do 3 wygranych czy coś takiego?

  Odpowiedź: Koncentrujemy się w tej chwili na usprawnieniu systemu kolejek i dobierania drużyn do potyczek PvP, jak i tworzeniu nowych map PvP. Priorytetem jest ulepszenie aktualnego systemu PvP, nim wprowadzimy nowe elementy. Ale wyzwania 1 na 1, lub proste pojedynki, to coś co z pewnością chcemy prędzej czy później wprowadzić.

  Pytanie: Czy w grze będzie opcja automatycznego grupowania graczy w potyczkach PvP? Lub przynajmniej osobne kanały tworzone automatycznie dla każdej ze stron?

  Odpowiedź: Nie mamy żadnych planów dotyczących automatycznego grupowania. Planujemy jednak stworzenie lepszych możliwości tworzenia grup, oraz dodanie kanału z podziałem na frakcje.

  Pytanie: Czy są jakieś plany dodania broni i większej różnorodności uzbrojenia do kupienia jako nagrody za PvP?

  Odpowiedź: Tak. Ma to całkiem wysoki priorytet i cały czas nad tym pracujemy. Wszystkie istniejące dotychczas bronie, które można do tej pory zdobyć wyłącznie jako losowe łupy, będą dodane do oferty sprzedawców PvP, za odznaki eksploracji czy też w sklepach STF i Memory Alpha

  Pytanie: Czy będzie możliwość tworzenia drużyn między frakcjami?

  Odpowiedź: Nie myśleliśmy wcześniej nad czymś takim, choć to interesujący pomysł

  Pytanie: Czy możemy się spodziewać baterii PvP na podobieństwo hyposprejów PvP?

  Odpowiedź: Tak, prawdopodobnie niedługo je dodamy. Szczerze mówiąc, chcemy zmienić i usprawnić sposób uzyskiwania hyposprejów PvP.

  Pytanie: Czy będzie możliwość tworzenia większych niż 5-osobowe grup?

  Odpowiedź: Planujemy wprowadzenie 10-osobowych drużyn na niektórych nadchodzących mapach. Na pewno zwrócimy na to uwagę, kiedy już wprowadzimy stale otwarte mapy PvP.

  Pytanie: Dlaczego nie możemy widzieć wszystkich przyjaznych okrętów na minimapie przez cały czas podczas potyczek PvP? Te statki powinny się dzielić informacjami dotyczącymi pola bitwy.

  Odpowiedź: To jest jedna z funkcji, które chcemy dodać. Oczywiście ciągle będzie widać różnice między sojusznikami, a członkami jednej drużyny.

  Pytanie: Kiedy możemy się spodziewać nagród dla graczy, którzy przyjmują role pomocnicze, np. leczą. Zauważyłem, że na mapach PvE z Borg ludzie leczą i pomagają sobie nawzajem. Ale podczas potyczek PvP zwykle się to po prostu nie opłaca, i ludzie grają sami dla siebie, nie pomagając sobie.

  Odpowiedź: Pracujemy nad systemem uwzględniającym leczenie, regenerację osłon i naprawianie kadłuba w punktacji za PvP. Jak tylko się z tym uporamy, zajmiemy się nagrodami dla najlepszych graczy "wsparcia" w danej potyczce.

  Pytanie: Kiedy krążowniki będą tankować lepiej niż okręty naukowe? To jest raczej dziwne, że klasa "tankująca" jest w tym gorsza od klasy wsparcia.

  Odpowiedź: Balans to jedna z najważniejszych dla nas spraw i ma bardzo wysoki priorytet. Pracujemy nad licznymi zmianami, które w znaczący sposób zmienią równowagę, co wpłynie zarówno na PvP jak i PvE

  Źródło: Star Trek Online[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram