Forum Trek.pl Newsy Wydarzenia Zapraszamy na Dni Fantastyki we Wrocławiu

Zapraszamy na Dni Fantastyki we Wrocławiu

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #7326

  Już za niewiele ponad miesiąc we Wrocławiu odbędą się Dni Fantastyki. To będzie dziewiąta edycja tej imprezy, a w najbliższych tygodniach u nas będziecie się dowiadywać, co tam na Was czeka. Pierwsze wieści już dziś.

  Dołączona grafika

  [more]Gwardia Gryfa na IX edycji wrocławskich Dni Fantastyki!

  Gwardia Gryfa pochodzi z Wrocławia i jest jedyną grupą w Polsce realizującą pokazy inspirowane sbandieratori ? włoską sztuką żonglerki chorągwiami. Ta piękna dyscyplina rycerska, rodem ze średniowiecza, w ich aranżacji, pozostaje wierna kanonom, magnetyzując widzów podniebnym tańcem szybujących w powietrzu flag.

  Pod skrzydłami Gwardii Gryfa trenują jednak nie tylko chorągwiarze, ale także tancerki i mistrzowie fire-show, którzy swoimi występami wzbogacają pokazy flagowe sprawiając, że stają się one niezwykle plastycznymi i barwnymi widowiskami scenicznymi. Grupa w ramach swojej trzyletniej działalności wystąpiła podczas kilkudziesięciu wydarzeń kulturalnych, artystycznych i sportowych na terenie całej Polski, a do najważniejszych z nich należy zaliczyć: ?Oblężenie Klasztoru? w Lubiążu, Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki POLCON, Targi World Games we wrocławskiej Hali Orbita oraz Mecz Gwiazd Koszykówki 2013 we wrocławskiej Hali Stulecia.

  Dołączona grafika

  W ubiegłym roku prezentując swoje oryginalne pokazy, zespół dostał się do półfinału programu MAM TALENT. Nic nie może lepiej podsumować rozmachu tego występu niż słowa jednego z jurorów - Roberat Kozyry, który powiedział, że poczuł się ?jak na otwarciu olimpiady?. Podczas tegorocznych, wrocławskich ?Dni Fantastyki? członkowie grupy zaprezentują swój najnowszy spektakl pt. "O fortuna", który jest rozwinięciem choreografii zaprezentowanej w telewizyjnym show.[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram