Forum Trek.pl Newsy Star Trek Wywiad z Leonardem Nimoyem w SciFiNow

Wywiad z Leonardem Nimoyem w SciFiNow

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • fluor
  Keymaster
  #4424

  Magazyn SciFiNow (#26) publikuje wywiad z Leonardem Nimoyem. Aktor opowiada o nowym i starym Spocku, kondycji Treka i najdziwniejszej scenie z filmu. Prezentujemy tłumaczenie fragmentów.

  [more]Leonard Nimoy porównuje sytuację obecną do tej sprzed 30 lat, kiedy to Paramount postanowił przemyśleć "Star Treka" po rozczarowaniu pierwszym filmem kinowym:

  "Po "Star Trek: The Motion Picture", marka była jak wieloryb wyrzucony na plażę i Harve Bennett (reżyser) zepchnął go do wody. Myślę, że podobnie dzieje się teraz i jesteśmy na początku bardzo ciekawego otwarcia."

  I dalej o roli Spocka:

  "Moje podejście do tej postaci uległo zmianie, ponieważ Spock ewoluował w tym sensie, że miał za sobą wiele osobistych doświadczeń. Z drugiej strony w najnowszym filmie pojawi się Zachary Quinto, który gra Spocka z okresu przed moim (TOS). Spock w tym filmie jest bardzo różny. Praca nad filmem sprawiła mi wiele radości. (...)"

  Mogło się wydawać, że oglądanie nowych aktorów odgrywających znane postaci będzie dziwnym doświadczeniem, ale nie dla Nimoya:

  "To zabawne. Są bardzo uzdolnionymi ludźmi i fascynujące jest oglądanie korzeni postaci, które graliśmy. Kiedy zaczynaliśmy program byliśmy załogą Enterprise wykonującą misje. W tym filmie widzimy tych bohaterów w zarodku, jak przybyli na Enterprise, skąd przyszli, jak się poznali i w jakich okolicznościach stali się załogą, którą już znamy. Oglądanie tego było bardzo przyjemne."

  W tym filmie Nimoy najpewniej po raz ostatni założy uszy, by zagrać Spocka. Według niego samego, jest gotowy by przekazać rolę nowemu pokoleniu:

  "Nigdy nie mów nigdy. Pochodnia została przekazana wspaniałej nowej załodze i nowemu aktorowi grającemu Spocka. Czy rozważam kolejny powrót i zagranie sceny z Zacharym Quinto? To mogłoby być interesujące, ale to nie zależy ode mnie. Jeśli będzie potrzeba, zrobię to chętnie."

  (SPOJLER!)

  Jednym z najdziwniejszych momentów dla Nimoya była scena, w której spotyka się dwóch Spocków:

  "To było tak dziwne, stać tam i mówić do niego. Ta scena doprowadza do zawrotów głowy... Jesteśmy obaj tą samą osobą, każdą z innych ram czasowych. To było nadzwyczajne, stać tam, mówić do niego, słuchać co odpowiada i reagować. Przy okazji, to wspaniały, zdolny i inteligentny aktor. To było cudowne, podziwiam go. Myślę, że dostał bardzo ciekawe zadanie i świetnie się z niego wywiązał.(...)"

  Źródło: TrekMovie[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram