Forum Trek.pl Newsy Star Trek Wolkan na orbicie Plutona

Wolkan na orbicie Plutona

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #7241

  Co powiecie na więcej Star Treka w naszym układzie słonecznym? Instytut SETI zorganizował głosowanie, dając wszystkim możliwość wybrania nazwy dla odkrytych niedawno księżyców Plutona. Zgodnie z tradycją wśród propozycji do wyboru znalazły się nazwy z ziemskich mitów, ale w sprawę postanowił się wmieszać William Shatner.

  Odtwórca roli kapitana Kirka zasugerował, by do proponowanych nazw dodać Vulcana i Romulusa. Romulus już w naszej okolicy jest - tak nazwano satelitę asteroidy Silvia - ale SETI z chęcią przystało na nazwę Vulcan. Głosowanie jeszcze trwa, ale już widać, że trekerzy nie próżnują. Kandydatów do nazw jest 21 a z blisko 350 000 tys. głosów Vulcan zgarnął ponad jedną trzecią. Sprawa nie jest jeszcze przesądzona, bo ostateczne słowo i tak będzie miał Międzynarodowy Związek Astronomiczny, ale szansa na kolejne trekowe ciało niebieskie jest.

  Tylko czy spodziewani w 2063 roku goście źle tego nie odbiorą?

  Źródło: Blastr

  Match
  Participant
  #110469

  Znając skromność Shatnera spodziewałem się propozycji nazwania tego księżyca "William".

  Dalek
  Participant
  #110471

  no co TyZaproponowałby raczej Shit... to znaczy Shat

  swgs1994
  Participant
  #110472

  Niee... to chańba da trekowego Vulcana i Romulusa by nazwać ich nazwami skały mające zaledwie parę kilometrów. Rozumiem, że możnaby nazwać tak duże księżyce innych planet, dużo większe księżyce mam na myśli.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram