Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Wojna w Afganistanie

Wojna w Afganistanie

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Romek 63
  Participant
  #6411

  Koziej: wpadliśmy w pułapkę, musimy prowadzić wojnę

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/k...,wiadomosc.html

  - NATO się psuje - ocenił minister Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. - Wpadliśmy w pułapkę strategiczną. (…) My tam jesteśmy, jako NATO, z mandatem stabilizacyjnym, a musimy prowadzić wojnę i to jeszcze wojnę najtrudniejszego rodzaju, wojnę partyzancką - taką opinię minister Stanisław Koziej wyraził podczas panelu dyskusyjnego w ramach Forum Ekonomicznego w Krynicy.

  Koziej zauważył, że przez to, iż wojska NATO w istocie są na wojnie, ale nie mają mandatu do stosowania w pełni wojennych metod jej prowadzenia, jest szkodliwe. - Wpadliśmy w pułapkę strategiczną. (…) My tam jesteśmy, jako NATO, z mandatem stabilizacyjnym, a musimy prowadzić wojnę i to jeszcze wojnę najtrudniejszego rodzaju, wojnę partyzancką - podsumował. Powtórzył przy tym, że Pakt „psuje się” zatem z punktu widzenia głównego zadania, jakim jest obrona terytorium państw członkowskich.

  Wedle szefa BBN próba wygrania wojny w Afganistanie metodami niewojennymi, co ma mieć miejsce obecnie, nie udaje się. Zatem wskazał rozwiązanie: albo rozszerzyć mandat ISAF (Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa) na działania wynikające z artykułu 5 Traktatu (czyli mandat wojenny), albo przyjąć strategię jak najszybszego zakończenia operacji w Afganistanie.

  I moim zdaniem ma on rację :ok:

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram