Forum Trek.pl Newsy Wydarzenia Wieści o Dniach Fantastyki

Wieści o Dniach Fantastyki

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #7328

  Przesyłanie informacji od organizatorów Dni Fantastyki we Wrocławiu zaczynamy od czegoś dla fanów mocnych wrażeń. Jednym z gości zagranicznych będzie amerykański autor horrorów. Kto? Czytajcie dalej.

  [more]Edward Lee na Dniach Fantastyki

  Organizatorzy wrocławskich Dni Fantastyki pochwalili się kolejnym gościem zagranicznym. Swój udział w imprezie zapowiedział Edward Lee. Jest to autor kilkudziesięciu książek z gatunku horroru, specjalistą od prozy ekstremalnej, wychodzącym naprzeciw oczekiwaniom czytelników spragnionych kontaktu z literaturą przekraczającą granice wszelkiego tabu.

  Dołączona grafika

  Przez jakiś czas Lee służył w amerykańskim wojsku, a potem w siłach policyjnych stanu Maryland. Praca mundurowego nie pociągała go tak jak pisanie horrorów, lecz długo nie mógł uwolnić się od uniformu. Piętnaście lat spędził dzieląc swój czas pomiędzy pracę zawodową a na poły hobbystyczne wymyślanie literackich koszmarów. Dopiero w 1997 roku udało mu się całkowicie poświęcić pisarstwu. „Sukub” będzie powieściowym debiutem Edwarda Lee w Polsce.

  Autor jako jedno z głównych źródeł swoich inspiracji wymienia Howarda Philipsa Lovecrafta, którego „mitom Cthulhu” poświęcił serię powieści. W 2006 sfilmowano jego nowelę „Header”. W 2012 roku gościł w Polsce na Polconie we Wrocławiu. Teraz powraca ponownie do Wrocławia, by w czasie majowych Dni Fantastyki dalej przecierać szlaki.[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram