Forum Trek.pl Newsy Wydarzenia Wieści o Dniach Fantastyki

Wieści o Dniach Fantastyki

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #7352

  Mamy kolejne informacje od organizatorów Dni Fantastyki. Tym razem coś dla zainteresowanych kaligrafią, a także o przedłużeniu terminu zgłaszania punktów programu. Przeczytacie też o grupie Tryzna.

  [more]Warsztaty kaligrafii

  Na tegorocznych Dniach Fantastyki odbędą się warsztaty kaligrafii prowadzone przez Panią Katarzynę Chocholską - nauczycielkę z Pracowni Kaligrafii i iluminacji Barbary Bodziony.

  W czasie warsztatów poznacie jedno z pięknych kaligraficznych pism, którymi posługiwali się średniowieczni skrybowie. Nauczycie się pisać stalówką ściętą, maczaną - tak jak to było dawniej - w kałamarzu z atramentem. Pod czujnym okiem instruktorki przećwiczycie alfabet uncjały i wykonacie kartę z imieniem oraz własnoręcznie zaprojektowanym inicjałem.

  Zapraszamy wszystkich! Zdolności plastyczne czy wykształcenie artystyczne nie jest niezbędne! Każdy może nauczyć się pięknie pisać! Dodatkowo, każdy z uczestników dostanie na pamiątkę pióro, którym pisał w czasie warsztatów.

  ==========

  O programie i grupie Tryzna[/n]

  Dni Fantastyki we Wrocławiu przedłużają czas na zgłaszanie punktów programu i zapraszają na muzyczne warsztaty

  Dodatkowe 5 dni na zgłaszanie punktów programu - przyjmą wasze propozycje do 26 kwietnia! Zgłoś prelekcje, konkurs, sesje lub LARPa i zdobądź zniżkę na wejściówkę nawet do 100 % oraz możliwość rezerwacji miejsca noclegowego!

  Z wielką przyjemnością informujemy, że na Dniach Fantastyki pojawi się grupa Tryzna, zajmująca się rekonstrukcją kultury średniowiecznej, a w szczególności muzyki dawnej Europy Wschodniej i Północnej.

  Ta trójca ze Szczecina – Krzysztof Radew, Karina Nowak i Michał Matynia – jest naprawdę zapalona do muzyki historycznej. Każde z nich gra na wielu instrumentach, chociaż preferuje inny typ – dęte, strunowe, smyczkowe. Samo granie to jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Ich prawdziwym atutem są ciągłe badania w tematyce instrumentów historycznych oraz samodzielne próby odtworzenia owych na podstawie rzeźb, rycin i literatury. Nie można też pominąć muzyki własnej kompozycji, oraz tego, co z muzyką się wiąże, czyli tańca – wszystko to nieobce jest Tryźnie.

  Dla zainteresowanych zespół poprowadzi dwa typy warsztatów: tańca z muzyką na żywo oraz konstruowania instrumentów, gdzie własnoręcznie będzie można wykonać prosty drewniany instrument muzyczny, a dzięki jego prostej konstrukcji i użyciu łatwo dostępnych narzędzi będziecie mogli ponownie spróbować stworzyć coś takiego w domach. Ponadto przed warsztatami tańców zespół da krótki pokaz swoich umiejętności muzycznych.

  Informacje na temat zapisów już wkrótce.[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram