Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Ucztuj jak w Westeros

Ucztuj jak w Westeros

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • kotek
  Participant
  #7492

  Szykuje się prawdziwa uczta dla fanów Gry o Tron. Dosłownie. Jeśli oglądając serial bardziej niż na intrygach Lannisterów skupialiście się na tym, co podawano na stołach w Lannisporcie czy Riverrun, ta wiadomość jest właśnie dla was! Kilka miesięcy temu ukazała się namaszczona przez Georga R.R. Martina „Uczta Lodu i Ognia: Pierwsza oficjalna książka kucharska Gry o Tron”.

  Dołączona grafika

  Autorki zabierają nas w kulinarną podróż po Westeros: od wystawnych przysmaków i deserów, którymi delektują się na salonach w Królewskiej Przystani, przez gorące dania z kaczki czy dziczyzny podawane na mroźnej północy w Winterfell, wreszcie bogatej w egzotyczne potrawy tajemnicze ziemie na wschód od Westeros. Wiernie odwzorowane przepisy na dania, które spożywają uczestnicy licznych biesiad świata Martina, zostały przyrządzone wyłącznie ze składników dostępnych w Siedmiu Królestwach. Nie powinno więc dziwić, że w książce możemy znaleźć pomysł na danie z grzechotnika.

  [more]Jeśli chcecie, żeby aromat dań serwowanych podczas uczt na dworze królewskim Baratheonów unosił się w waszym domu i uprzyjemnił wam oczekiwanie na czwarty sezon, książka jest już dostępna m.in. na Amazonie, w cenie około 24 dolarów. Polska wersja będzie dostępna już od listopada.

  Jednak nawet najbardziej wysublimowane danie to połowa sukcesu uczty w stylu sagi Martina. Specjaliści od PR pomyśleli o wszystkim. Wiosną tego roku premierę miało oficjalne piwo Gry o Tron - Żelazny Tron. Jego twórcy zapewniają, że jest ono wytwarzane tradycyjnymi metodami w browarze Ommegang z Nowego Jorku. Niestety jak dotąd Żelazny Tron sprzedawany jest wyłącznie na terenie USA. Dla spragnionych kilka butelek 750ml piwa typu blond:

  Dołączona grafika

  źródło: TheInnAtTheCrossroads, gazeta.pl[/more]

  Cross
  Keymaster
  #113436

  Czekam na podręcznik dla fanów ekstremalnej wspinaczki "Po sznurze na Murze".

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram