Forum Trek.pl Newsy Star Trek TNG - sezon pierwszy w HD - zwiastun

TNG - sezon pierwszy w HD - zwiastun

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • Jamjumetley
  Participant
  #6612

  Poniżej prezentujemy zwiastun pierwszego sezonu Star Trek: The Next Generation, który zostanie wkrótce wydany na Bluray. Więcej o obróbce na potrzeby high definition w dalszej części newsa.

  [more]

  Oficjalna witryna Star Trek opublikowała wywiad z wiceprezesem i menadżerem CBS - Kenem Rossem, odnośnie prac nad remasteringiem Star Trek: The Next Generation.

  Trochę liczb. Jak zdradza Ross, w projekt obecnie zaangażowanych jest ponad 20 osób, pracujących na trzy zmiany, 24 godziny na dobę. Nagrania serialu przechowywane do tej pory w Pensylwanii zawarto na 25000 szpul zapakowanych w 2500 kartonów. Liczba efektów specjalnych do odtworzenia z oryginalnych źródeł różni się miedzy poszczególnymi sezonami, ale dla przykładu, w serii pierwszej mowa tu o ponad 1700 ujęciach.

  Do sklepów pierwsza seria powinna trafić pod koniec lata lub na początku jesieni tego roku. Docelowo CBS planuje wypuszczać dwa sezony rocznie, co jak łatwo obliczyć, trwać będzie do roku 2015 włącznie. Studio rozważa również podjęcie się cyfrowej obróbki pozostałych seriali, choć na tą chwilę skupia się wyłącznie na Star Trek: The Next Generation. Dobre czasy nastały dla fana Star Trek, ale na Deep Space Nine, czy Voyagera przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać.

  Na stronie TrekMovie.com dostępna jest za to recenzja dysku-próbki z trzema wybranymi odcinkami TNG. Tekst okraszony jest klatkami z nagrań. Warto przeczytać i dowiedzieć się, co w czołówce serialu dzięki technologii Bluray wyraźnie przykuwa uwagę, a co na DVD bardzo ciężko w ogóle dostrzec 😉 Płyta dostępna jest już w sprzedaży.

  Źródło: StarTrek.com[/more]

  r_ADM
  Participant
  #103595

  *Happy/sad*Jakosc caly czas super, ale 2 sezony na rok :/

  Breen
  Participant
  #103616

  Szkoda, że tak długo trzeba będzie czekać. Marzenie to mieć wszystkie sezony TNG, Voyagera i DS9 w HD.. A gdyby jeszcze zrobili nowy serial ST to już by była pełnia szczęśćia.

  Lo'Rel
  Participant
  #103640

  Jakość jest zachwycająca. Teraz mogą emitować na AXN, bo podejrzewam, że na kupno póki co nie będzie mnie stać. Myślę sobie, że chciałbym mieć to w swojej kolekcji.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram