Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Styczeń w kanale SciFi Universal

Styczeń w kanale SciFi Universal

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #6544

  Za parę dni Święta, potem Nowy Rok i powrót do codzienności. Ale nie będzie ona szara dzięki kolejnym propozycjom programowym SciFi Universal. Zapraszamy.

  [more]W pogoni za prawdą - Sezon 4

  (Destination Truth)

  Od 10 stycznia we wtorki o 23:00

  Specjalista w dziedzinie zagadnień paranormalnych, Josh Gates, zabiera widzów w podróż dookoła świata w poszukiwaniu odpowiedzi na przeróżne pytania, dotyczące zjawisk nadprzyrodzonych. Co tydzień Josh odwiedza inne miejsce. Przeprowadza rozmowy z naocznymi świadkami, by dotrzeć do sedna niektórych, najbardziej tajemniczych mitów świata. Josh i jego zespół robią wszystko, co w ich mocy, by wytropić yeti na Mount Everest, odnaleźć dinozaura na zambijskich bagnach i wykopać robaka śmierci w Mongolii. Próbują też odszukać leniwca w amazońskiej dżungli oraz rzecznego potwora na Filipinach.

  ==========

  Być człowiekiem - Sezon 1

  (Being Human)

  Dwa ostatnie odcinki w specjalnym seansie w środę 4 stycznia o 21:00

  Dołączona grafika

  Amerykańska adaptacja popularnego brytyjskiego serialu fantasy, opowiadającego o wzlotach i upadkach trójki dwudziestokilkuletnich współlokatorów. Tak się składa, że są nimi duch, wilkołak i wampir. Główni bohaterowie nie tylko próbują sprostać codziennym wyzwaniom, rzucanym każdemu, kto pragnie zgodnie żyć pod jednym dachem z innymi osobami, ale również usilnie starają się zaakceptować swoje osobliwe przypadłości w, często wrogim wobec nich, świecie zwykłych ludzi.

  ==========

  Eureka - Sezon 3

  (Eureka)

  Poniedziałki o 21:00

  Dołączona grafika

  Ten niezwykle popularny serial powraca na nasze ekrany. Cotygodniowe, podwójne odcinki poprzedzają planowaną na luty antenową premierę czwartego sezonu serialu.

  Wypadek samochodowy sprawia, że szeryf federalny Jack Carter trafia do tajnego miasteczka o nazwie Eureka. Wygląda na to, że władze Stanów Zjednoczonych zgromadziły w tym dziwnym miejscu wszystkich geniuszy świata, by pracowali nad zatwierdzonymi przez rząd ulepszeniami i wynalazkami. Gdy pewien eksperyment kończy się niepowodzeniem, Jack zostaje obrany następcą rannego szeryfa. To jednak nie jego intelekt, ale zdolność empatii i łatwość nawiązywania kontaktów zdecydowały o tym, że stał się on idealnym kandydatem na ten urząd. Już wkrótce Jack przekona się, że Eureka jest bardziej tajemnicza, niż mu się wydawało.

  ==========

  Prawda czy fałsz - zjawiska paranormalne - Sezon 1

  (Fact or Faked: Paranormal Files)

  Od 10 stycznia we wtorki o 00:00

  Naukowiec - Bill Murphy, ekspert w dziedzinie efektów specjalnych - Larry Caughlin, dziennikarz - Jael De Pardo, fotograf zawodowy - Chi-Lan Lieu oraz specjalista od wyczynów kaskaderskich - Austin Porter, pod kierunkiem byłego agenta specjalnego FBI - Bena Hansena, próbują odpowiedzieć na pytanie, co kryje się za filmikami internetowymi oraz wizerunkami, zaliczanymi do paranormalnych, nieziemskich lub po prostu dziwnych.

  ==========

  Magazyn 13 - Sezon 2

  (Warehouse 13)

  Od 11 stycznia podwójne odcinki w środy o 21:00

  Dołączona grafika

  Bohaterami serialu „Magazyn 13” są agenci służb specjalnych, Pete Lattimer (Eddie McClintock) i Myka Bering (Joanna Kelly), którzy zostają oddelegowani do ściśle tajnego Magazynu 13 w Południowej Dakocie. Nie jest to jednak całkiem zwyczajna misja specjalna. W ich nowej bazie przechowywane są liczne nadprzyrodzone obiekty, zebrane na przestrzeni wieków przez amerykański rząd.

  ==========

  Weekendy z całą kolekcją

  Kanał SciFi Universal nadal będzie prezentować swoje najlepsze filmy i seriale, umożliwiając widzom nadrobienie zaległości w oglądaniu ich ulubionych programów.

  Niedziela 1 stycznia

  Haven - Sezon 2

  Piątek 6 stycznia, sobota 7 stycznia i niedziela 8 stycznia

  Być człowiekiem - Sezon 1

  ==========

  Filmowa sensacja: Filmy na niedzielne wieczory

  W dniach 15-29 stycznia w każdy niedzielny wieczór zapraszamy na antenową premierę filmu

  Niedziela 15 stycznia

  21:00 Krótkie spięcie

  (Short Circuit)

  Eksperymentalny robot w wyniku porażenia piorunem zyskuje świadomość i postanawia uciec. Wkrótce przekonuje się, na czym polega życie.

  Niedziela 22 stycznia

  21:00 Ucieczka nawigatora

  (Flight of the Navigator)

  Młody chłopiec odkrywa ukryte w jego pamięci wspomnienia z wyprawy na odległą planetę na pokładzie statku kosmicznego, należącego do obcych.

  Niedziela 29 stycznia

  21:00 Paradoks

  (Paradox)

  Sean Nault, detektyw wydziału zabójstw policji z równoległej Ziemi, gdzie urządzenia napędzane są wyłącznie magią, bada serię zagadkowych morderstw.

  ==========

  Najlepsza dziesiątka oryginalnych filmów SciFi

  W każdą sobotę od 14 stycznia do 11 lutego o godz. 21:00 kanał SciFi Universal zaprezentuje dwa z najlepszych w 2011 roku oryginalnych filmów SciFi

  Sobota 14 stycznia

  21:00 Mega pirania

  (Mega Piranha)

  Z odległej rzeki w kierunku Florydy przemiesza się ławica śmiertelnie groźnych ryb. Agent specjalny i jego partnerka próbują powstrzymać ich atak.

  23:00 Panika na Rock Island

  (Panic at Rock Island)

  Tysiące uczestników wielkiego koncertu rockowego w Sydney Harbour przeżywają koszmar, gdy okazuje się, że zaatakował ich śmiertelnie groźny wirus.

  Sobota 21 stycznia

  21:00 Firefight

  (Firefight)

  Na przedmieściach miasteczka w Luizjanie prowadzący odwierty robotnicy mimowolnie uwalniają indiańskiego ducha zwierzęcia.

  23:00 Wybuch

  (Super Eruption)

  Potężny wybuch wulkanu stanowi zagrożenie dla Parku Narodowego Yellowstone. Wulkanolog i strażak jednoczą siły, wykorzystując swą wiedzę zawodową.

  Sobota 28 stycznia

  21:00 Atak meteorytów

  (Meteor Storm)

  Wokół Ziemi przelatuje złowieszcza kometa. Niedługo potem San Francisco nawiedzają deszcze niszczycielskich meteorów.

  23:00 Arktyczny podmuch

  (Arctic Blast)

  Zaćmienie Słońca wywołuje łańcuch wydarzeń, w wyniku których świat może pokryć się lodem. Ziemia staje w obliczu kolejnej epoki lodowcowej.

  Sobota 4 lutego

  21:00 Zagłada

  (Xtinction)

  23:00 Titanic 2

  Sobota 11 lutego

  21:00 Mega rekin kontra krokozaurus

  (Mega Shark vs. Crocosaurus)

  23:00 Moby Dick[/more]

  Eviva
  Participant
  #102477

  Jedno mnie ciekawi - kto i kiedy uznał te filmy za "najlepsze"? I na jakiej podstawie?

  perekel
  Participant
  #102489

  Mnie zaczyna już lekko irytować ciągłe żonglowanie tymi samymi tytułami. Ile można? Owszem są drobne wyjątki, ale to i tak nie zmienia faktu. 👿 :[ :aaa:

  Eviva
  Participant
  #102491

  Mnie zaczyna już lekko irytować ciągłe żonglowanie tymi samymi tytułami. Ile można? Owszem są drobne wyjątki, ale to i tak nie zmienia faktu. 👿 :[ :aaa:

  Ten problem dotyczy ostatnio prawie wszystkich stacji. Można dostać szału, jak przegląda się program telewizyjny - mogliby się chociaż powymieniać od czasu do czasu.

  Reyden
  Participant
  #102503

  Widać SciFi schodzi ostatnio na psy ( zarówno gatunek jak i kanał ) że powstają i są puszczane takie gnioty .Z tej 10 to może 2 filmy zasługują na uwagę jako tako , reszta to kino klasy Z- .

  Galactica
  Participant
  #102507

  I jak zwykle nie ma co oglądać.Wolę już filmy dokumentalne. Mogą być fabularyzowane taki np "Superwulkan - scenariusz katastrofy" przyjemnie mi się go oglądało.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram