Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Newsy Star Trek Online Star Trek Online - relacja z Las Vegas

Star Trek Online - relacja z Las Vegas

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • cinus
  Participant
  #3981

  Pierwsza oficjalna prezentacja gorąco oczekiwanej gry MMO osadzonej w świecie Star Treka dobiegła końca. Przyniosła ona kilka niespodzianek, jednak w większości potwierdziła tylko wcześniej podane informacje. Pojawił się także pierwszy trailer z gry, którego różne wersje można pobrać z tej strony.

  Przedstawiciel firmy Cryptic Studios odpowiadał na pytania fanów Treka i wszystkich zainteresowanych grą będących w Las Vegas; nie pozbawiono tej możliwości także oglądających przekaz na żywo przez internet.

  [more]Dowiedzieliśmy się zatem, że podobnie jak w EVE online gracz zostanie dowódcą statku - początkowo małej jednostki - który w ograniczonym stopniu będzie można modyfikować. Tworząc postać, gracz wybierać będzie z większości znanych gatunków z ST, będzie mógł nawet stworzyć swój własny gatunek. Postać posiadać będzie specjalizację, ot choćby mechanika czy naukowca. Od gracza będzie zależeć również dobór załogi mostka, która poza działaniem na okręcie, wraz z dowódcą często uda się na misję na powierzchni planety. Wśród postaci przewidziano także hologramy.

  Po swoim statku można będzie swobodnie się przemieszczać i odwiedzać takie miejsca jak maszynownia, mostek, holokabina czy ambulatorium. Sterowanie jednostką obejmie wiele aspektów, jak choćby kierowanie rożnymi systemami podczas walk.

  Gra ma być dynamiczna, podobnie jak cały świat w jakim będzie osadzona, zatem każdy otrzyma szansę nawiązania pierwszego kontaktu z nowoodkrytym gatunkiem, a kto wie, czy później nie będzie negocjował jego przystąpienia do Federacji. Mają także pojawiać się misje mające na celu obserwowanie cywilizacji przedWARPowych. Miłośnicy starć kosmicznych też nie powinni być zawiedzeni, bowiem, co pokazuje już pierwszy trailer, Borg wciąż ma chrapkę na tereny i obywateli Federacji. Na koniec warto dodać, że pojawić ma się aspekt walk PVP (player vs player) - wszak dwie grywalne nacje, tj. Imperium Klingońskie i Zjednoczona Federacja Planet nie zawsze były sojusznikami. W planach są też Kardasjanie, Dominium i inne gatunki. Współpraca z innymi tez będzie możliwa, a często konieczna - tylko wspólnymi siłami można będzie budować bazy gwiezdne czy tworzyć floty.

  Akcja gry ma się dziać około 30 lat po wydarzeniach z Nemesis. O tym, jak zmieniła się sytuacja w galaktyce, autorzy będą stopniowo informować na oficjalnej stronie gry. już teraz wiadomo, że relacje Federacji i Imperium Klingońskiego nie będą tak dobre jak dawniej.

  Warto powiedziec, że twórcy dbają o spójność gry z istniejącym uniwersum gry. Ekipa ma obowiązek znać całą serie Star Trek, wyznaczono też osoby do czytania książek, które mówią o wydarzeniach po Nemesis. Zatrudniony został także jeden z trekowych scenarzystów.

  Co do samego trailera, prezentuje on w większości walkę okrętów Federacji z Borgiem. Autorzy chwalą się, że jest to nagranie z rozgrywki, nie specjalnie stworzony filmik. Jeżeli mówią prawdę, jest na co czekać, a z pewnością do premiery pozostało jeszcze trochę czasu zważywszy na to, że według przedstawiciela Cryptic Studios, kolejne informacje o grze będziemy otrzymywać w ciągu następnych miesięcy.

  UPDATE:

  Serwis TrekMovie.com udostępnił materiał video z wczorajszego występienia. Ci, którzy przegapili transmisję na żywo, mogą nadrobic straty tutaj[/more]

  r_ADM
  Participant
  #60735

  Tbh jestem mile zaskoczony. Spodziewalem sie jakiegos prerenderowanego teaserka a pokazali calkiem sporo. Z pewnoscia jest na co czekac.

  Infango
  Participant
  Slawek
  Moderator
  #60742

  Podchodziłem do tego sceptycznie, ale po tym co obejrzałem śmiem twierdzić, że zapowiada się wręcz zbyt pięknie. Coś mam wrażenie, że mimo wszystko skończy się na "nie mogliśmy niestety tego wprowadzić ze względu na...".Nie jestem zwolennikiem gier online. Jeśli jednak STO będzie choć w połowie taki jak twórcy obiecują, to kto wie, może się przełamię i dokonam zakupu. Ciekawe tylko jak będzie wyglądać kwestia interakcji z innymi graczami. Z jednej strony styczność z trollami fajna nie jest, szczególnie kiedy nic im zrobić nie można, a ciągle się słyszy "lololo U sUk n00b lol gtfo!!11oneone". Z drugiej strony, zatwardziali "fani" Star Trek, nie mający pojęcia o istnieniu świata za oknem, którzy wczuwaliby się w swoje role aż nazbyt przesadnie. Chociaż zapewne kwestia na kogo się trafi.Nic to, pozostaje czekać. Przynajmniej nie sprowadzają gry wyłącznie do bitw okrętów, a to już coś.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram