Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Newsy Star Trek Online Star Trek Online - prezentacja nowego okrętu

Star Trek Online - prezentacja nowego okrętu

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
 • Author
  Posts
 • cinus
  Participant
  #4174

  Całkiem niedawno, na oficjalnej stronie gry Star Trek Online pojawił się opis nowego okrętu Federacji, wprowadzonego do użytku w roku 2409. Oznaczenie robocze to NX-91001. Poniżej prezentujemy tłumaczenie specyfikacji technicznych okrętu.

  [more]Na początku może opis samego okrętu: (wolne tłumaczenie)

  Dołączona grafika

  Okręt gwiezdny przeznaczony do poszerzania wpływów Federacji w kwadrancie Alfa i dalej; jest to jeden z pierwszych statków wielozadaniowych zaprojektowanych od czasu Sovereigna. Może służyć jako jednostka eksploracyjna dalekiego zasięgu dzięki swoim potężnym czujnikom oraz laboratoriom naukowym. NX-91001 jest także potężnie uzbrojony i wyposażony w najnowsze zdobycze techniki Federacji, dzięki czemu może zostać wysłany we wrogie rejony.

  Wyposażony w najlepsze technologie opracowane w przeciągu ostatnich 40 lat, m.in. sieć emiterów holograficznych pozwalających hologramom operować na całym okręcie, napęd WARP klasy 10 oraz potężny silnik impulsowy do operowania w prędkościach podświetlnych. Nowa technologia zwiększająca wydajność kryształów dilithium znacząco zmniejsza ich zużycie, dzięki czemu rzadziej zachodzi konieczność ich wymiany.

  Systemy defensywne takie jak pancerz ablacyjny z tetraburnium, regeneracyjne osłony potrafiące dostosować się do wrogiego ognia stanowią o tym, że okręt ten jest zawsze ciężkim przeciwnikiem. 16 pasów fazerów klasy XIV i 8 wyrzutni torped dają także pokaźną siłę ognia. Ponadto statek posiada także inne bronie, które zostały utajnione.

  Specyfikacja techniczna

  Wymiarys:

  Długość: 692 metry

  Wysokość: 92 metry

  Szerokość: 253 metry

  Wagat: 3,200,000 ton metrycznych

  Napęd:

  Napęd WARP klasy 10

  Hiper napęd impulsowy

  Systemy defensywne:

  Pancerz ablacyjny z Tetraburnium

  Regeneracyjne osłony

  Jednostki pomocnicze:

  W 3 hangarach:

  10 Wahadłowców (różne klasy)

  10 Promów (różne klasy)

  Prędkość:

  Przelotowa: Warp 8

  Maksymalna: Warp 9.985

  Systemy komputerowe:

  Sieć holoemiterów na wszystkich pokładach

  Holograficzne konsole i laboratorium Astrometryczne

  obwody bioneuronowe

  Systemy ofensywne:

  16 fazerów typu XIV

  4 przednie i 4 tylnie wyrzutnie torpedowe (głowice tajne)

  Pozostałe bronie utajnione

  [/more]

  Krusty
  Participant
  #66793

  A ja się pytam czemu nie zrobić konkursu dla fanów i im nie dać możliwości wykazania się a nie popełniać takich pomyłek. Żeby nie było ze znów narzekam to ten mi się podoba:

  Dołączona grafika

  więcej tutaj

  Lo'Rel
  Participant
  #66797

  A przepraszam, co się Tobie nie podoba w tym okręcie? Jak dla mnie całkiem wpisuje się w XXV wiek, choć może holograficzne konsole są może zbyt dalekim posunięciem, ale może nie znowu takim niewiarygodnym.

  zdarom
  Participant
  #66841

  Jak dla mnie oba statki prezentowane w postach powyżej są fajne ale ten NX-91001 jest lepszy i wygląda jak przeróbka Enterprise-E.

  Xalein
  Participant
  #66877

  NX-91001 moglby byc okretem nastepnego serialu

  Krusty
  Participant
  #66879

  Nie podoba mi się bo to jest przerobiony Sovek z większymi gondoloami plus debilny łącznik który przeczy zdrowemu rozsądkowi.

  Flashbones
  Participant
  #66880

  Mi się podoba, super wygląda !!

  Lo'Rel
  Participant
  #66886

  Krusty, zdrowemu rozsądkowi przeczy też np. Oberth. Racja, praktycznie żadnej różnicy między oryginalnym sovkiem, ale podoba mi się, może poza wspornikami gondoli. Ale tak to spoko.Ten łącznik to pewnie niczym nie skrępowana wieżyczka miotająca torpedy kwantowe do przodu i do tyłu. Może to nie jest aż tak absurdalne...

  zdarom
  Participant
  #66895

  Widzicie, wszystko da się wytłumaczyć.

  Krusty
  Participant
  #66896

  Krusty, zdrowemu rozsądkowi przeczy też np. Oberth.

  Aż się boje zapytać co w nim jest nie tak, wygląd może tobie się nie podobać ale to nie jest statek bojowy tylko naukowy i patrząć na schematy cały jego budowa służy temu celowi.

  Ten łącznik to pewnie niczym nie skrępowana wieżyczka miotająca torpedy kwantowe do przodu i do tyłu. Może to nie jest aż tak absurdalne...

  O wyrzutnia torped zainstalowana między gondolami, to się nazywa idealny cel.

  Dalek
  Participant
  #66903

  Jak wybuchnie to nie powinno uszkodzić statku (za bardzo).Ale w ogólności zgadzam się. Wygląda jak paskudna kopia Sovka.

  Avenger
  Participant
  #66911

  To jest totalne ksero sovereigna pod względem wyglądu. W dodatku uniwersalny, no krew mnie zaleje. To tak jak zbudować super ekstra paranormalny czołg z silnikami odrzutowymi i laboratorium biomedycznym, i jeszcze żeby kofeinę bez kawy zaparzył. Litości.

  Lo'Rel
  Participant
  #66939

  Bo Enterprise D nie był uniwersalny...Krusty, przeznaczenie to osobny temat, sama konstrukcja jest bezsensowna. Zawsze mnie ciekawiło jak załoga przedostaje się na dolną część okrętu? W wykrzywionych wspornikach musi mieścić się totalnie krzywy szyb turbowindy. Chyba, że marnują energię teleportując się tam.

  Dalek
  Participant
  #66940

  Potrafią się teleporotwać, a windy jeżdzącej w bok by nie potrafili zrobić?

  Lo'Rel
  Participant
  #66941

  Nie chodzi o jeżdżącą w bok, bo takie są powszechnie na pokładach okrętów. Ale o szyb windy o specyficznej krzywiźnie wpasowanej w wspornikach trzymających dolną część okrętu. Mało to prawdopodobne.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram