Forum Trek.pl Newsy Nauka i Technologia Skoki suborbitalne już blisko?

Skoki suborbitalne już blisko?

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • fluor
  Keymaster
  #4934

  Jak dotąd skoki suborbitalne były udziałem "Star Treka" i "Starship Troopers" (Żołnierze kosmosu), ale ostatnie technologie przybliżają wizję skoków z wejściem w atmosferę jako kolejnego sportu ekstremalnego.

  [more]Jedną z przeszkód jest ochrona skoczka przed niesamowitym gorącem, jakie towarzyszy wchodzeniu w ziemską atmosferę. Ale NASA być może odkryła na to sposób - Inflatable Re-entry Vehicle Experiment (eksperymentalna nadmuchiwana jednostka do wchodzenia w atmosferę). Urządzenie IRVE jest próżniowo spakowane wokół cylindra z gazem, toteż może być szybko nadmuchane. W czasie testów NASA skutecznie wytrzymało wejście w atmosferę w poddźwiękowych prędkościach.

  Dołączona grafika

  Sama technologia rozwijana jest z myślą o misji na Marsa, ale może mieć także ziemskie zastosowanie, co planuje firma Orbital Outfitter - która poważnie myśli o pobiciu rekordu Josepha Kittingera.

  Dołączona grafika

  W latach 1959-1960 kapitan Joseph Kittinger wykonał 3 skoki suborbitalne z wysokości: 23 300 m, 22 800 m i 31 300 m - ustanawiając przy tym oficjalne i niepobite do tej pory rekordy na skok z najwyższej wysokości i najdłuższe swobodne spadanie. Celem projektu Excelsior, w ramach którego kapitan Kittinger unosił się balonem na duże wysokości i wykonywał skoki, było przetestowanie spadochronów ratunkowych przygotowanych dla członków misji kosmicznych.

  Dołączona grafika

  Orbital Outfitter - Plany są ambitne.

  Więcej o misji IRVE w artykule na kosmonauta.net.

  Źródło: io9[/more]

  Infango
  Participant
  #76665

  Hardcorowe będą skutki jak sprzęt się zepsuje i nastąpi przyziemienie przy tych prędkościach to ...

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram