Forum Trek.pl Newsy Star Trek Scenarzysta "City of The Edge of Forever" pozywa Paramount

Scenarzysta "City of The Edge of Forever" pozywa Paramount

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • fluor
  Keymaster
  #4396

  Harlan Ellison pozwał CBS Paramount za niewypłacenie tantiem za publikacje, gadżety i inne wykorzystanie "City on the Edge of Forever", odcinka Star Treka, który napisał.

  [more]Ellison wypełnił pozew w federalnym sądzie w Los Angeles - pozwał także organizację Writers Guild of America, zarzucając jej, że nie broniła jego interesów i domagając się symbolicznie jednego dolara odszkodowania oraz pokrycia opłat sądowych.

  "Paramount zarobił miliony wykorzystując ten odcinek, od momentu jego premiery w 1967r. Paramount wciąż nie zapłaciło należnych mu pieniędzy." - czytamy w pozwie. - "To nie chodzi o zasady, tu chodzi o pieniądze. Zapłaćcie mi! Robię to z powodu braku szacunku wobec mnie, trwającego już 35 lat i dla pieniędzy."

  Odcinek, który opierał się na podróżach w czasie i który gościł Joan Collins, został pokazany po raz pierwszy w 1967 roku. Wygrał nagrodę WGA oraz Hugo.

  Ellison oskarża Paramount o to, że nie powiadomili go o trylogii "Crucible" i zabawkach - zainspirowanych pomysłami z odcinka. Twierdzi także, że jako członkowi WGA należy mu się 25% dochodów z tytułu praw autorskich.

  Samo WGA zostało pozwane za wąską interpretację kontraktu, która kwestionuje powyższe roszczenia autora i ogranicza jego prawa.

  Wysokość roszczeń wobec Paramount nie została określona.

  Źródło: Variety[/more]

  Lo'Rel
  Participant
  #69498

  Przynajmniej facet otwarcie przyznaje, że chodzi mu o kasę.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram