Forum Trek.pl Newsy Star Trek Równowaga między logiką a emocjami u Spocka i Leonarda Nimoya

Równowaga między logiką a emocjami u Spocka i Leonarda Nimoya

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Eviva
  Participant
  #4611

  Zarówno dla Spocka, jak i Leonarda Nimoya, dorastanie było balansowaniem miedzy logiką a emocjami.

  Jak informuje CinemaSource.com, Nimoy wyjaśnił różnice między Spockiem ze Star Trek XI i Spockiem z oryginalnej serii. "Ten aspekt Spocka, którego ja grałem, był zaakcentowany dużo bardziej stanowczo," wyjaśnił Nimoy, "Równowaga miedzy logiką a emocjami była u niego wyraźna, tak jak w moim osobistym życiu."

  [more]

  Własne doświadczenia życiowe pozwoliły Nimoyowi na pewien komfort w odtwarzaniu postaci pierwszego Spocka. "Teraz wiem instynktownie, jak radzić sobie z kryzysami, sytuacjami stresowymi, czymkolwiek, co się pojawi, i myślę, że to właśnie ukazałem w filmie, więc czułem się z tym bardzo dobrze," powiedział Nimoy. "To bardzo odmienne niż Spock, którego gra Zachary i Spock, którego grałem wcześniej w serialach i filmach."

  Zgodnie z tym, co mówi Nimoy, Zachary Quinto bardzo dobrze ukazał rozwój psychiki Spocka. "To jasne, że występ Zachary'ego i mój dotyczą tej samej postaci, którą znamy z oryginalnych seriali i filmów," powiedział Nimoy. "To, co on zrobił w filmie, z powodzeniem ukazuje nam korzenie postaci Spocka, jego wewnętrzną walkę, by znaleźć własną, osobistą filozofię, według której mógłby żyć."

  Pod koniec filmu Spock Quinto osiąga ten moment w życiu, od którego [Nimoy] zaczynał odtwarzać postać Wolkana. "A potem, pod koniec filmu, osiąga punkt, gdzie łączy się to, co on robił z tym, co robiłem ja w oryginalnej serii," powiedział Nimoy.

  Dla Nimoya ponowne wcielenie się w postać Spocka było łatwe ze względu na podobieństwa między miejscem w życiu, w jakim obaj się znajdują. "...W moim przypadku jest tak, że ten film jest teraz bliższy mego osobistego życia, nie musiałem się więc wysilać, by ukazać tę postać w filmie. Myślę, że tak najlepiej można to opisać."

  Źródło: Trektoday[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram