Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Roger D. Moore o Virtuality

Roger D. Moore o Virtuality

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • Eviva
  Participant
  #4704

  iFMagazine zamieścił skrót z konferencji prasowej z producentem Ronaldem D. Moorem, gdzie mówił o swej najnowszej produkcji TV Virtuality, którą telewizja Fox wyemituje za dwa tygodnie, w piatek 26 czerwca. Poniżej fragment tego wywiadu.

  [more]Jak idea VIRTUALITY jest odmienna od holodeku, który mamy w STAR TREK: THE NEXT GENERATION?

  RON MOORE: "[To były] inne założenia. Tak naprawdę w wirtualnej przestrzeni przechodzisz na następny poziom, dotykasz i widzisz różne rzeczy wyłącznie w swym umyśle, nie fizycznie. Nie wprowadziliśmy motywu, że umierając w przestrzeni wirtualnej, jednocześnie umierasz w realnej. To nie Matrix. To bardziej gra. Idziesz naprzód, umierasz i wypadasz z gry. Założenie było takie, by przenieść przestrzeń wirtualną do realnej historii, rozgrywającej się na pokładzie kosmicznego statku i pokazać ich wzajemne oddziaływanie."

  Porównanie do BATTLESTAR.

  MOORE: "To mniej poważna sytuacja niż ta, z którą musiał się zmierzyć Battlestar. Nie zostało też zrealizowane w ten sam sposób. Załoga Phaetona została wysłana w misji badawczej i zgodziła się być w swoistym reality show transmitowanym na Ziemię. Mamy debaty między załogą, kto został wybrany ze względu na publiczność, a kto na to naprawdę zasłużył. Mamy ludzi tkwiących w metalowej tubie i znajdujących się w centrum dramatu i napięcia. Więc jest tam więcej humoru w pierwszych dziesięciu minutach niż w całym Battlestar."

  Jedną z możliwości jest to, że film przerodzi się w serial

  MOORE: "To pilot serialu, a telewizja Fox wyemituje go jako dwugodzinny film. Dla mnie wciąż jest to pilot. Na razie nie podjęto decyzji. Czekają i obserwują. Czy będzie miał dobre wyniki? Jak będzie się o nim mówiło? Czy fani sci-fi odnajdą się w tym? Zobaczymy, jak to będzie."

  Jakie są możliwości, że skończy się na dwugodzinnym filmie, jeśli nie spełni on oczekiwań

  MOORE: "To jest możliwe. To zależy od tego, jaki będzie odzew po emisji pilota. Czasem po emisji dzieje się coś, co przerasta nasze oczekiwania."

  Źródło: TrekWeb[/more]

  Cross
  Keymaster
  #74169

  Załoga Phaetona została wysłana w misji badawczej i zgodziła się być w swoistym reality show transmitowanym na Ziemię.

  Znak czasów.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram