Forum Trek.pl Konsola Informacyjna Regulamin Forum

Regulamin Forum

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #1772

  1. Zabrania się używania wyrazów i zwrotów uznawanych za wulgarne lub obraźliwe. Dotyczy to również pseudonimów i sygnatur na Forum. Niedopuszczalne są także zachowania mające na celu wywoływanie konfliktów, nawoływanie do nienawiści lub obrażanie innych osób.

  2. Zabrania się publikowania adresów do stron komercyjnych lub o treściach niezgodnych z prawem.

  3. Tematy na Forum należy tworzyć pod odpowiednimi kategoriami - Mesa, Star Trek, Nauka, itp. oraz należy unikać dublowania tematów (przed wysłaniem sprawdzić, czy taki temat już istnieje).

  4. Należy dbać o precyzję swoich wypowiedzi, starać się trzymać tematu dyskusji i unikać tzw. 'nabijania postów'. Wypowiedzi typu 'ja też', 'popieram', itp. oraz posty niewnoszące nic do dyskusji będą usuwane.

  5. Niedopuszczalne jest umieszczanie kilku swoich wypowiedzi jedna pod drugą w krótkich odstępach czasu - odpowiednie wykorzystanie funkcji cytowania i edycji daje możliwość udzielania wszystkich odpowiedzi w jednym poście.

  6. Należy dbać o czytelność oraz poprawność postów (z pisownią włącznie), usuwać niepotrzebne cytaty i dokładnie sprawdzać swój post przed wysłaniem w celu uniknięcia błędów. Używanie pogrubienia, podkreślenia, kursywy, kolorów i dużych rozmiarów czcionek jest dozwolone tylko w przypadku potrzeby wyróżnienia części wypowiedzi - uwagi pisane przez Moderatorów są jedynym wyjątkiem.

  7. Forum może służyć jako miejsce wymiany między użytkownikami, został do tego przeznaczony odpowiedni topic - Wymiana - filmy, gry, książki. Jednakże nie zezwalamy w nim na łamanie prawa, nie popieramy piractwa i jedyne, co użytkownicy mogą w nim zamieszczać, to informacje o tym, co posiadają oraz czego szukają - jednak w przypadku płyt z filmami, serialami i oprogramowaniem będziemy zwracać szczególną uwagę na to, czy są to legalnie wydane nośniki. Osoby wykorzystujące Forum do celów komercyjnych i reklamowych oraz oferujące sprzedaż płyt (legalnych bądź nielegalnych) nie są tu mile widziane. Zamieszczane przez nich ogłoszenia i linki do stron z podobnymi ofertami będą usuwane, a ich autorom grozi ban. Dopuszczamy jednak zamieszczanie linków do aukcji w serwisach aukcyjnych (np. Allegro), pod warunkiem, że dotyczą one towarów legalnych.

  8. Maksymalny rozmiar avatarów ustala się na 120x120 pixeli, maksymalny rozmiar obrazków w podpisie 468x60 pixeli, dozwolone formaty to gif, jpg, i png. Pliki do awatarów i sygnatur nie mogą przekraczać 40 kb. Nie do przyjęcia są grafiki przedstawiające treści powszechnie uznawane za niestosowne lub obraźliwe bądź mające na celu głoszenie reklam.

  9. Sygnatury mogą mieć maksymalnie cztery linijki, wliczając w to zamieszczoną grafikę. Dodatkowo ich długość nie może przekroczyć 500 znaków, włącznie z linkami i bb code. Dopuszcza się używanie w sygnaturach pogrubionej lub kolorowej czcionki, ale jej rozmiar nie może przekraczać 4 punktów. Zezwala się na użycie dwóch userbarów, jednak ich rozmiar nie może być większy niż 400x30 pixeli, a wielkość pliku nie może przekroczyć 40 kb.

  10. Prosimy nie używać programów do ściągania całego Forum w celu przeglądania offline. Powodem jest zbyt duże obciążanie serwera.

  11. Pytania i prośby do Administratorów bądź Moderatorów oraz innych forumowiczów niewymagające wypowiedzi szerszego grona użytkowników należy kierować do odpowiednich osób, korzystając z systemu Prywatnych Wiadomości. Wszelkie problemy z Forum, sugestie i pomysły można również zgłaszać w temacie Problemy, pytania i propozycje.

  12. Administratorzy oraz Moderatorzy mają prawo do edycji lub usuwania postów bądź tematów oraz wszelkich innych treści pojawiających się na Forum. Użytkownikom łamiącym regulamin bądź umyślnie utrudniającym pracę Administratorów/Moderatorów grozi ban.

  13. Władze Forum nie biorą odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników.

  14. Regulamin może ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.

  15. Korzystanie z Forum jest równoznaczne z akceptacją powyższego regulaminu.

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram