Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Mesa Quiz - Skąd to?

Quiz - Skąd to?

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • Barusz
  Participant
  #2827

  Skąd pochodzą te słowa - mogą być teksty piosenek, filmów, powieści, sztuk teatralnych. Dobrze by były po polsku no i w miarę znane. Na dobry początek coś bardzo charakterystycznego:"Chciałem tylko śpiewać ku bożej chwale. Zesłał na mnie to wielkie pragnienie... i uczynił mnie niemym. Dlaczego? Skoro nie chciał, bym wielbił go poprzez muzykę, czemu obdarzył mnie tym żarliwym pragnieniem..."

  Dalek
  Participant
  #41903

  Amadeusz ?"I dokąd teraz uda się nowonarodzona? Sieć jest tak rozległa"

  Barusz
  Participant
  #41904

  Jasne, w obu wersjach (scenicznej i filmowej).Masz to w profilu użytkownika - Ghost in the Shell.Pytanie:"Każdy człowiek przypisuje sobie którąś z cnot głównych, ja zaś jestem jedną z niewielu uczciwych osób jakie znam."Dodam, że tymi słowy narrator pewnej klasycznej powieści tłumaczy czytalnikowi dlaczego nie przespał się z kuzynką przed ostatecznym zerwaniem ze swoją dziewczyną.

  Barusz
  Participant
  #41959

  Łech, widzę, że nie ma anglistów na pokładzie. Powiadają, że "Wielki Gatsby" to najbardziej znana amerykańska powieść."Mam ci powiedzieć, że widziała jak tańczysz. Powiedziała, że kiedy byłaś dzieckiem pokłóciłyście się. Tuż przed twoim występem. Myślałaś, że nie przyszła na twój popis, ale tam była. Schowała się z tyłu, żebyś jej nie widziała. (...) Powiedziała, że odpowiedź brzmi: 'każdego dnia'".

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram