Forum Trek.pl Newsy Wydarzenia Pyrkon 2012

Pyrkon 2012

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #6650

  Coraz bliżej do wielkiego dla fanów fantastyki wydarzenia jakim będzie tegoroczny Pyrkon. Jak co roku planowana jest masa atrakcji i przybycie wielu ciekawych gości. Poniżej przeczytacie o jednym z nich, a także dowiecie się, jak zgłosić własny punkt programu.

  [more]Kto z Was nie miał w rękach kultowego komiksu Thorgal może żałować. Oto na Pyrkon, po wielu latach przebywania na obczyźnie, znów zawita Grzegorz Rosiński, twórca legendarnych kresek i konturów.

  Choć wydawać by się mogło, że sylwetki rysownika nie trzeba przybliżać, my szepniemy słówko o tym i o tamtym:

  Grzegorz Rosiński od ukończenia Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie tworzył ilustracje do książek i kolejnych części komiksowych serii, m.in.: Legendarnej historii Polski, Kapitana Żbika, Pilota Śmigłowca. Redagował także pismo poświęcone fanom komiksów. Po 10 latach kariery rysowniczej w kraju, autor wyjechał do Belgii, gdzie poznał Jeana Van Hamme'a, który zaproponował mu narysowanie Thorgala. Nie trzeba dodawać, że komiks okazał się największym, europejskim sukcesem, czyż nie?

  Wkrótce później, przeniesiony w realia s-f pojawił się kolejny komiks: Yans. Z czasem zaczęły pojawiać się następne dzieła Mistrza Kreski w tym: Szninkiel, Skarga Utraconych Ziem, Western, Zemsta hrabiego Skarbka.

  Grzegorz Rosiński to jeden z najbardziej uhonorowanych twórców komiksów. Na Pyrkonie 2012 mamy nadzieję nie tylko na spotkania autorskie i prelekcje, ale również na warsztaty rysunkowe oraz wystawę prac mistrza!

  Zapraszamy wszystkich tych, którym łezka kręci się w oku na wspomnienie "Zdradzonej Czarodziejki".

  Wzorem lat ubiegłych dajemy Wam szerokie pole do popisu. Posiadacie niezwykłe hobby, które może zainteresować innych? Wasza wiedza na temat literatury, sztuki czy pradawnych kultów olśni każdego? A może z przyjemnością przygotujecie konkurs dla spragnionych współzawodnictwa konwentowiczów? Na te oraz wiele innych, niezmiennie fantastycznych koncepcji czekamy. Pomóż nam stworzyć najlepszy Pyrkon ever!

  Pamiętajcie, zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz na naszej stronie tylko do 19 lutego. Serdecznie zachęcamy.[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram