Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Sesja RPG Star Trek Państewka Program do rozliczania starć

Program do rozliczania starć

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Yoko Hino
  Participant
  #7784

  Tak wygląda program do rozliczania starć, jest stary i prosty, ale daje rade.

  Obiekty biorące udział w starciu są opisane 3 parametrami. Atak, obrona i manewrowość.

  Pozwala to uzyskać niepowtarzalność jednostek pod względem statystyk.

  Bonus zwiększa efektywność jednej z stron, domyślnie chodzi o bonus dodawany przez admirała.

  Bonus to potężna pomoc, u najlepszego admirała może zwiększyć parametry floty nawet o 50%.

  Dodatkowo niektóre rasy posiadają bonus rasowy w postaci broni specjalnej, co dodatkowo zwiększa bonus.

  O ile bonus z broni specjalnej ofiara może po pewnym czasie rozpracować i zniwelować. To bonus admirała może się zwiększać przez zdobywanie doświadczenia w walce.

  Sama walka może toczyć się bardziej lub mniej intensywnie, np. wybierze się wariant próbnego ataku, co zmniejsza straty obu stron.

  Trzeba też wspomnieć o walkach z stacjami bojowymi. Niestety z powodu przekłamań w realistycznym oddaniu starcia, sama walka z stacją została podzielona na etapy. (Opisane w zasadach)

  Dołączona grafika

  Kilka słów jeszcze o Admirałach

  Podczas tworzenia na każdego rzucam kostką dziesięciościenną. Admirał z skilem 0 to nie jakiś niedojda, to kompetentny oficer, jednak niewybijający się pośród tłumu innych kapitanów. Niemniej po bitwie jego skil będzie się zwiększał przez zdobycie przez niego doświadczenia. Każdy Admirał zdobywa doświadczenie po bitwie, nie jest to duży przyrost, ale nawet wzrost cechy o 1% ma już znaczenie przy większych grupach okrętów. Admirał może zwiększyć maksymalnie możliwości floty o 50%, na mechanikę gry przekłada się to tak, że podczas bitwy dana grupa dodaje bonus Admirała do wyliczenia bitwy.

  Przykład stoczenia bitwy 100 takich samych okrętów z każdej strony, w przypadku posiadania przez atakującego Admirała z 1% skillem.

  Dołączona grafika

  Przy różnych okrętach w praktyce są różne wyniki. Oba testy były przeprowadzone przy tym samym ustawieniu natężenia bitwy.

  Przykład stoczenia bitwy 100 takich samych okrętów z każdej strony, w przypadku posiadania przez atakującego Admirała z 20% skillem.

  Dołączona grafika

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram