Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Produkcja "V" wstrzymana na dwa tygodnie

Produkcja "V" wstrzymana na dwa tygodnie

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • Eviva
  Participant
  #4959

  Warner Bros. wstrzyma w środę produkcję "V", jednak czemu tak się dzieje to wielkie pytanie, zadawane od chwili, gdy zostało to ogłoszone.

  Studio, które ma zamiar emitować serial "V" w październiku na kanale ABC, poinformowało, że dwutygodniowa przerwa jest niczym innym, jak daniem scenarzystom szansy na twórcze odświeżenie, co w niczym nie zagrozi dacie późniejszej premiery.

  [more]Jednak blog pewnego fana, znany jako Ilana's "V" Page, twierdzi, że jest w tym coś więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. Związek Amerykańskich Pisarzy, jak pisze, słyszał o sporze między Warner Bros. a twórcą oryginalnego "V", Kennethem Johnsonem na temat tego, czy Johnson będzie miał udział w nowej serii, czy nie.

  - Jedno z moich najbardziej wiarygodnych źródeł właśnie mnie poinformowało, że Związek Pisarzy debatuje nad tym, czy "V" kręcony dla ABC to remake,- powiada. - Zgodnie z informacjami mojego źródła Warner Bros. twierdzi obecnie, ze "V" dla ABC to nie jest remake. Innymi słowy WB miałby odwołać wszystko, co powiedział o ponownym napisaniu oryginalnego 'V.'

  Strona Ilany ma słuszność: toczy się dyskusja o tym, czy obecny "V" jest remake'em, jak twierdzi WGA, ale nie ma to nic wspólnego z przerwą w produkcji. Są problemy ze scenariuszami niektórych odcinków i scenarzyści potrzebują po prostu trochę czasu, by ich dopracować.

  Jednak w tym samym czasie Johnson mówi, że chciałby, aby jego nazwisko pozostało w serialu, choć sam nic nie może zrobić, skoro mocą arbitrażu nie włączono go w ten projekt, który całkowicie wymknął mu się z rąk. Warner Bros., jak się zdaje, twierdzi, że nowy projekt, którego gwiazdami są Elizabeth Mitchell i Morena Baccarin, jest tak odmienny od serialu z 1980 stworzonego przez Johnsona, że nie ma co identyfikować go z oryginałem. Skreślając nazwisko Johnsona z serialu, studio chce uniknąć jakichkolwiek zobowiązań wobec niego.

  Johnson nie chce wdawać się w szczegóły ingerencji WGA, ponieważ sprawa wciąż jest w toku, potwierdza jednak, ze będzie potrzebny arbitraż.

  Warner Bros. i ABC w przeszłości nazwali nowy "V" remake'em serialu Johnsona, także w obu wywiadach i na kwietniowym Comic-Con w San Diego.

  Hollywood zna takie historie od dawna. Prawie dziesięć lat temu wytwórnia Fox udzieliła pozwolenia na przetworzenie serii "Harsh Realm" w "The X-Files" Chrisa Cartera, i usunęła wszelkie odniesienia do komiksu, na którym bazował. Fox przegrał później spór i musiał przywrócić nazwiska oryginalnych twórców, choć skasowano serial, nim do tego doszło.

  Źródło: Airlock Alpha[/more]

  Aquenral
  Participant
  #77299

  To premiera, na którą najbardziej czekam; niech tego nie zawalą :<

  Flashbones
  Participant
  #77398

  Mam nadzieje że nie przesuną premiery i serial wystartuje bez problemów.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram