Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Prequel Aliena nie będzie... prequelem?

Prequel Aliena nie będzie... prequelem?

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • cinus
  Participant
  #6040

  Ridley Scott, reżyser kolejnej części 'przygód' milusińskiego, tytułowego Aliena (no, może nie tak milusińskiego), wraz z wytwórnią 20th Century Fox ogłosił datę premiery kolejnego prequela... przy czym nie będzie to prequel.

  [more]Robocza nazwa filmu to 'Prometheus', zaś data jego premiery to 9 marca 2012 roku. Zagrać ma w nim Noomi Rapace, która odegra rolę Elizabeth Shaw. Poprzednie doniesienia mówiły, że film będzie prequelem oryginalnego Aliena z 1979 roku, podczas gdy za sprawą scenarzysty - Damona Lidelofa - zmienił się w coś całkowicie nowego i oryginalnego.

  Fani serii mają odnaleźć w filmie wątki znane już dotychczas, DNA Aliena, jak to określa sam Scott. Lindelof zaś dodaje, że w świecie prequeli, sequeli i rebootów jest zaskoczony wizją Ridleya. Ma to być ostatnia rzecz, której ktokolwiek by oczekiwał.

  Przypominamy, że w oryginalnym założeniu, o którym już pisaliśmy, w filmie miał się ukazać m.in. tzw. Space Jockey, czyli obcy, którego szczątki wraz z jajami obcych odnaleźli załoganci Nostromo na statku.

  Tymczasem wciąż trwa casting do filmu, a plotki głoszą, że Angelina Jolie lub Charlize Theron mogą zagrać drugą z ról kobiecych, tj. kobietę znaną jako Vickers.

  Wizja Scotta faktycznie wydaje się zastanawiająca i zaskakująca, lecz może być zarazem strzałem w dziesiątkę. Czy fani pierwotnej serii wrócą przed ekrany? Czas pokaże.

  Źródło: Blastr[/more]

  Diabeu
  Participant
  #95756

  Ma być Rated R, dobry scenariusz i porządny budżet. Inaczej nawet nie splunę na to.Trochę dziwi ta zmiana konwencji- nawet mówiło się o 2 (!) prikłelach.Pozostaje jeszcze możliwość, że jeden film będzie prequelem a drugi sequelem.Albo i inne.Zamieszali pięknie, ale trzymam kciuki.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram