Podsumowania i zapowiedzi

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Dr Bobaz
  Participant
  #5451

  Dołączona grafika

  Przedstawiamy kolejną relację Cryptic z postępujących prac nad rozwojem Star Trek Online, choć minęły ledwo dwa tygodnie od ostatniej. Twórcom ten czas upłynął niemal z prędkością nadświetlną. W końcu wiele się wydarzyło, a jeszcze więcej ma się wydarzyć.

  Gra dostępna jest już 45 dni, licząc od Head Startu (37 dni od premiery Europejskiej). Dla developerów to były prawdziwie szalone pierwsze tygodnie. Dzisiejsza relacja skoncentrowana jest raczej na podsumowaniu ostatnich wydarzeń, niż na zupełnie świeżych zapowiedziach.

  [more]Podsumowanie

  Udostępniono pierwszy z epizodów Special Task Force - od dawna zapowiadany i nieco opóźniony "The Infected". Misja przeznaczona dla pięciu doświadczonych dowódców w stopniu kontradmirała 5 (RA5), okazała się trudniejsza niż klasyczne zadania, choć nie niewykonalna. Wymaga zgranej i zrównoważonej drużyny, zarówno w przestrzeni kosmicznej jak i w części naziemnej.

  Otwarto nową sekcję na forum poświęconą technicznym sprawom rozwoju gry. W raportach inżynierskich zamieszczane są planowane poprawki, a także problemy z którymi borykają się developerzy. Milowy krok naprzód w stronę porozumienia twórców i społeczności graczy!

  Równie istotna jest częstsza i intensywniejsza obecność Mistrzów Gry i Developerów na forum i częstsze informacje oraz zapowiedzi. Na przykład publikacja kalendarza premier (ostatnio zaktualizowany!) na marzec i kwiecień - do tej pory wszystko wskazuje na to, że jest on prawdopodobny. Gra w otwarte karty, jaką prowadzi teraz Cryptic, jest ryzykowna, wszystko może się przecież zmienić, opóźnienia też mogą się zdarzyć... Ale my, gracze lubimy wiedzieć.

  Uruchomiono Tribble - Publiczny Serwer Testowy (PTS). Zajęło to dłużej, niż było planowane, ale ostatecznie Tribble działa, i co najważniejsze, zdaje się spełniać swoją rolę. Dzięki pomocy graczy-testerów możliwe stało się dopracowywanie każdej poprawki, nim trafi na Holodek (serwer gry). W tym miejscu chcielibyśmy przyłączyć się do podziękowań twórców gry dla wszystkich, którzy poświęcają swój czas dla ulepszenia STO. Wielki ukłon dla Was.

  Już w tym momencie na Tribble można testować elementy pierwszego rozszerzenia, Season One: Common Ground (S1:CG).

  Zapowiedzi - czyli co dalej...

  Season One - Common Ground już wkrótce! Pierwsze poważne rozszerzenie Star Trek Online "czai się tuż za rogiem". Dotychczasowe łatki, poprawki, a także STF i Gamma Orionis to zaledwie początek. Respec, nowe mapy PvP, nowe Fleet Actions, kolejne STF - to wszystko czeka nas w S1:CG.

  Ponad 40 tysięcy graczy odpowiedziało na ankietę na temat oczekiwań i ocen STO, a część ze statystyk ujawniono. Wyniki niemal jednoznacznie wskazują, że wszystkie treści nie związane z walką są najbardziej wyczekiwane, a twórcy obiecują skoncentrować się nad tymi pomysłami.

  Co więcej, nie była to ostatnia ankieta. "W końcu jest jeszcze mnóstwo pytań, na które trzeba odpowiedzieć". Ankiety będą dotyczyć między innymi pomysłów na nowe grywalne rasy i frakcje, czy dalszych dociekań na temat tego, czego oczekujemy od gry. Wszystko to zaowocuje prawdziwym i pełnym wpływem społeczności na ostateczny kształt i rozwój Star Trek Online.

  Być może w następnych Sezonach! Brzmi całkiem optymistycznie.[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram