Forum Trek.pl Newsy Wydarzenia Plebiscyt nagrody literackiej Nautilus

Plebiscyt nagrody literackiej Nautilus

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #7589

  Rusza kolejna edycja "Nautilusa" - plebiscytu czytelników na najlepszy polski utwór fantastyczny wydany w 2012 roku.

  [more]

  Dołączona grafika

  Nagroda przyznawana jest od 2004 roku i można ją otrzymać w jednej z dwóch kategorii: najlepsze opowiadanie roku (utwory o objętości maks. 180 tys. znaków) oraz najlepsza powieść roku (utwory o objętości min. 180 tys. znaków).

  Głosowanie trwa do 30 października i odbywa się za pomocą wiadomości SMS, wysyłanej pod numer 71480 (koszt jednego smsa to 1,23 zł brutto). Wiadomość powinna zawierać trzy wybrane pozycje z danej kategorii, z których pierwsza otrzyma 10 punktów, druga - 5 punktów, a trzecia - 2 punkty. Szczegółowe informacje na temat głosowania oraz listę pozycji wraz z przypisanymi im kodami można znaleźć na stronie festiwalu.

  Oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się na tegorocznym Falkonie! Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe statuetki, a na głosujących czekają pakiety nagród.

  Nautilus został stworzony przez Roberta J. Szmidta, redaktora czasopisma "Science Fiction". Od 2010 roku, w związku z przejęciem czasopisma "Science Fiction", organizatorem nagrody było wydawnictwo Fabryka Słów. Od bieżącego roku Nautilus jest organizowany przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza".

  Źródło: http://www.falkon.co[/more]

  Eviva
  Participant
  #114608

  Co ciekawe, na liście nominacji jest "Dusza", autorstwa niejakiej Luizy Dobrzyńskiej... Kod przypisany FPR013

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram