Forum Trek.pl Newsy Star Trek Pierwsze zdjęcia z planu Star Trek XII

Pierwsze zdjęcia z planu Star Trek XII

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • Jamjumetley
  Participant
  #6679

  Najpierw jednak parę uwag. Pierwsza jest taka, że nie są to zdjęcia oficjalne. Druga, że zawierają spoilery. Jeżeli nie chcecie psuć sobie apetytu, lepiej poczekajcie na premierę. Zostaliście ostrzeżeni.[more]

  Pierwsze zdjęcie przedstawia szamoczących się Spocka i osobnika będącego niewątpliwie czarnym charakterem, granego przez Benedicta Cumberbatcha. Wulkanin stara się wykonać słynny manewr z uciśnięciem nerwu, ale jak donosi obserwator - bezskutecznie. Warto zauważyć, że na piersi Cumberbatcha widnieje emblemat Gwiezdnej Floty. Plan zdjęciowy da się opisać słowami "kosmiczna barka".

  Dołączona grafika

  Druga fotografia również przedstawia Cumberbatcha i znowu na tym samym planie zdjęciowym, ale w innym towarzystwie. Uhura celuje do niego z fazera. Najwyraźniej Zoe Saldana dostała przy sequelu coś więcej do roboty poza ładnym prezentowaniem się. Czarny charakter nie ma spiczastych uszu, więc krążąca tu i ówdzie hipoteza o zbuntowanym Wulkaninie odpada. Tożsamość postaci pozostaje wciąż tajemnicą.

  Dołączona grafika

  Źródło: MTV[/more]

  Aldaron87
  Participant
  #104493

  Wydaję mi się że Benedict Cumberbatch zagra tu jakiegoś złego naukowca 🙂

  Match
  Participant
  #104494

  Symbol floty na koszulce raczej dyskwalifikuje hipotezę z Khanem.

  Breen
  Participant
  #104498

  Fajnie, że juz coś się ruszyło z produkcją. Mam tylko nadzieję, że film będzie chociaż troche ambitniejszy i będzie bardziej nawiązywał do prawdziwego Star Treka niż tylko same wybuchy i akcja.. Na zdjęciach cała kwintesencja obecnego kina, 90% scen kręconych w "blue box". Można zrozumieć sceny na obcych planetach itp szczególnie w filmie SF. Niestety zwykłe fabularne produkcje też coraz częściej są robione głównie w komputerze. Scena w Nowym Jorku na Timesquare? Nie ma problemu, nagrywany scenkę, a NY dodamy w post processingu :). Z jednej strony łatwiej filmowcom nakręcić scenę w "komputerze" niz jechac na drugi koniec świata, żeby nakręcić godzine materiału, z której zostanie użyte 5 minut. Z drugiej strony gdzieś ginie magia kina. Dlatego pełen podziw i szacunek dla twórcóe The Next Generation, gdzie sceny kręcone były głownie przy użyciu modeli i scenografii.

  Jamjumetley
  Participant
  #104499

  Muszę przyznać, że trochę smutny jest dla mnie brak modelu Entka. Może nowa jego wersja nie jest najpiękniejsza, ale zawsze uważałem wielkie E za jednego z bohaterów, o równym statusie co obsada mostka.Co do scenografii - zbyt wiele plenerów w XI nie było, ale zazwyczaj były to autentyczne lokacje, choć wzbogacone grafiką komputerową. Chyba tylko Delta Vega była zupełnie sztuczna. Co do XII - czytałem kiedyś, że reżyser jeździł po świecie i szukał miejsc, gdzie mogliby zacząć kręcić.

  Jamjumetley
  Participant
  #104520

  Jest już wideo z planu. Spock dostaje bęcki, z czego jestem nader rad 😀

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram