Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Peter Berg o 'nowej' Diunie

Peter Berg o 'nowej' Diunie

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • BeneGesserit
  Participant
  #4864

  Mający wyreżyserować kolejną adaptację Diuny Franka Herberta, Peter Berg, w wywiadzie w Television Critics Association wyraził opinię, iż miał o wiele więcej rozmaitych doświadczeń niż David Lynch, dlatego jego interpretacja będzie znacząco różnić się zarówno względem Diuny 1984 jak i miniserii Syfy Channel.

  [more]W przeciwieństwie do Lyncha, który skupił się głównie na kwestiach polityczno-gospodarczych, Berg widzi opowieść w wymiarze epicko-przygodowym. Według niego książka była o wiele bardziej awanturnicza, porywcza, a także nieco bardziej zabawna i te właśnie elementy chce umieścić w swym filmie, nie doprowadzając do oburzenia zatwardziałych fanów dzieła. Jego wersja ma być bardziej dynamiczna.

  Nim jednak Berg przystąpi do reżyserowania, napisany musi zostać zgodny z jego wskazaniami scenariusz. Według słów reżysera jest on na ukończeniu, obecnie w fazie redagowania.

  Na podstawie SCI FI Wire.[/more]

  Erixin
  Participant
  #76202

  Już nie mogę się doczekać uwielbiam tą książkę.

  Krusty
  Participant
  #76205

  Jeśli muzyki nie robi Brian Tyler to nie jestem zainteresowany.

  Cross
  Keymaster
  #76208

  W przeciwieństwie do Lyncha, który skupił się głównie na kwestiach polityczno-gospodarczych, Berg widzi opowieść w wymiarze epicko-przygodowym. Według niego książka była o wiele bardziej awanturnicza, porywcza, a także nieco bardziej zabawna i te właśnie elementy chce umieścić w swym filmie, nie doprowadzając do oburzenia zatwardziałych fanów dzieła. Jego wersja ma być bardziej dynamiczna.

  Ja to już gdzieś widziałem... :-/

  Barusz
  Participant
  #76209

  Swoją drogą ciekawe jakie to "kwestie gospodarcze" ujrzał ten pan w dziele Lyncha, w którym to dziele nie pada chyba nigdy słowo feudalizm (nie jestem pewnien na 100%).

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram