Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Papież Franciszek rozważa chrzest kosmitów

Papież Franciszek rozważa chrzest kosmitów

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • kotek
  Participant
  #7871

  Papież Franciszek wypowiedział się na temat istot pozaziemskich, zastanawiał się nad chrztem kosmitów.

  Watykańskie obserwatorium astronomiczne, kierowane przez jezuitę Jose Gabriela Funesa, już kilka lat temu wydało oświadczenie, że „życie pozaziemskie nie stoi w sprzeczności z wiarą w Boga”. Papież Franciszek jest znany z podejmowania kontrowersyjnych kwestii. Podczas wczorajszej porannej mszy odprawionej w Watykanie, rozważał jak Kościół powinien się zachować wobec życia pozaziemskiego: „Kościół musi liczyć się z tym, że wraz z poszerzaniem się granic wszechświata stanie kiedyś w obliczu dylematu: czy należy ochrzcić istoty pozaziemskie?”

  Zdaniem papieża większość wiernych byłaby przeciwko: „Duch święty tchnie kędy chce. Wierzący jednak są wystawieni na pokusę, by mu zagradzać drogę. Gdyby jutro dotarła do nas wyprawa Marsjan i jeden z nich poprosiłby o chrzest, co by się stało?”

  Papież nie wykluczył możliwości udzielania chrztu kosmitom, jeśli okazaliby się istotami rozumnymi i obdarzonymi wolną wolą.

  Źródło: MSN

  Coen
  Participant
  #117278

  I prawidłowo. Z czasem też, jak minęłoby nowum i wierni w większości by się pogodzili. Numer by był dopiero wtedy, gdyby kosmici byli już ochrzczeni, bo sami też wyznawali chrześcijaństwo 🙂

  Match
  Participant
  #117279

  Mało znany fakt: Polak jest papieżem kosmosu.

  Eviva
  Participant
  #117280

  U Lema było coś podobnego... W "Dziennikach gwiazdowych Ijona Tichego".

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram