Forum Fandom Kluby i grupy TrekSfera Forum organizacyjne Pakiet startowy

Pakiet startowy

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • fluor
  Keymaster
  #5099

  Na najbliższej TSF nie będzie osobnych identyfikatorów już na starcie, w punkcie akredytacyjnym, stąd pomysł, żeby przygotować "pakiety startowe" dla naszych odwiedzających, którzy będą chcieli bardziej się wczuć w atmosferę. Całą akcję moglibyśmy przeprowadzić jako nabór do Akademii Gwiezdnej Floty i tak reklamować wewnątrz konwentu a także przy zewnętrznej promocji - także konkurs promocyjny byłby zaprojektowany jako egzamin wstępny do AGF.W skład pakietu wchodziłoby... no właśnie co? Na pewno możemy dać plakat - mamy ich sporo, ale niestety są one z poprzedniego roku, więc umówmy się, nie są wielkim rarytasem.Czerwona koszulka z małym logiem GF lub TSF na piersi. Jeżeli wejdziemy w odpowiednią liczbę zestawów startowych (30-50 sztuk) to ceny wyprodukowania będą rozsądne, szacunkowo 10-12 zł za sztukę. Czerwony kolor będzie się wyróżniał na terenie konwentu, będzie też pasowało do konwencji TOSowej. Chciałbym też jednego dnia zrobić zbiorowe zdjęcie redshirtów - niech to będzie nawet 20-30 osób, rezultat powinien być piorunujący :)Pojawiły się pomysły by koszulki miały złote naszywki z oznaką rangi na rękawie, ale moim zdaniem jest to już zawyżanie kosztów - chyba że uda się wynegocjować ze sklepikiem tak, by część koszulek była w takie paski wyposażona (np. dla obsługi konwentu).W sumie projekt czerwonych koszulek szacuję na około 500-600 złotych - współpłaconych przez naszych odwiedzających lub sponsorów. Przy uzyskaniu sponsorów moglibyśmy obniżyć koszty pakietu startowego i propagować Treka poprzez dystrybucję tanich i fajnych koszulek, które zawsze znajdą wzięcie.Poza plakatem (koszt zerowy) i koszulkami przydałby się jeszcze inny drobiazg. Zastanawiam się nad smyczami z logiem TSF - zważywszy na marże jakie narzucał sklepik na konwencie, koszty produkcji jednej sztuki mogłyby się zamknąć w 5zł. Jeżeli koszty byłyby wyższe (maksimum za sztukę to 15zł z tego co patrzyłem pobieżnie po ofertach w sklepikach), to smycze byśmy przygotowali tylko dla obsługi (lub tylko dla chętnych). Szacunkowe koszty 150-250zł.Pomysły? Opinie? Na najbliższym zebraniu (w następną niedzielę) poprowadzimy ten temat w większym gremium, chętnie jednak przygotuję już jakieś scenariusze, żeby przedstawić bardziej przemyślane opcje.

  fluor
  Keymaster
  #80425

  To o czym pisała Eviva w raporcie, czyli pakiet startowy ewoluuje w mojej głowie cały czas. Widzę następujące jego składniki:

  • koszulka z logiem TSF na piersi w kolorze czerwonym - szacunkowy koszt ok. 10-12zł
  • smycz z napisem Treksfera - szacunkowy koszt 5zł
  • naszywka z logiem TSF - szacunkowy koszt 10-15zł
  • znaczek (przypinka) z logiem TSF - szacunkowy koszt 2zł
  • plakat TSF'09 - szacunkowy koszt 0zł
  • torba bawełniana z logiem TSF - szacunkowy koszt 5zł - w torbę zapakujemy wszystkie w/w przedmioty

  Wszystkie ceny podane przy założeniu 50 zestawów uczestnikowskich, koszt produkcji jednego szacuję na 40zł, przy nieco większej liczbie zamówień koszt nie powinien się znacząco różnić.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram