Forum Trek.pl Newsy Star Trek Orci i Kurtzman o sequelu Star Treka, Transformers 2 i MI4

Orci i Kurtzman o sequelu Star Treka, Transformers 2 i MI4

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Eviva
  Participant
  #4742

  Udana premiera Transformers: Revenge of the Fallen sprawiła, że scenarzyści Star Trek, Roberto Orci i Alex Kurtzman są zajęci udzielaniem wywiadów. Tak, jak Trekmovie w ich wywiadzie na temat Transformers, tak i inni przeważnie chcą rozmawiać o Treku. W dalszej części fragmenty wywiadu z Bobem i Alexem na temat ich nowego projektu, Star Trek: Cośtam, Cośtam sequel.

  [more]Wielka debata o sequelu Treka: coś starego czy coś nowego?

  W wywiadzie dla SciFi Wire Bob i Alex powtórzyli, że przeglądają katalog Treka, dyskutując jednocześnie o równowadze między starym i nowym w następnym Star Trek:

  Orci: To dlatego prowadzimy teraz taką debatę. Chcemy przejść przez wszystko, co znamy i kochamy i upewnić się, że nie zostawiamy żadnego niezbadanego obszaru. A jednocześnie próbujemy myśleć o nowych rzeczach. A więc zobaczymy. Najlepszy pomysł wygra, nowy czy stary.

  Trek jest następny w planach Boba i Alexa - jeszcze bez tytułu

  Obaj scenarzyści powiedzieli też SFW. że chcą zacząć pracę nad sequelem Treka, gdy skończą scenariusz do adaptacji komiksu Kowboje i Obcy, przy którym są również współproducentami (razem ze Stevenem Spielbergiem, Ronem Howardem i innymi). Ale jak powiedzieli w rozmowie dla SuperHero Hype, chcą zabrać się za Treka po premierze Transformers 2 i ukończyć scenariusz przed Gwiazdką tego roku. W wywiadzie dla MovieLine powiedzieli też, że nie dołączają do JJ Abramsa przy realizacji Mission Impossible 4, i chcą poświęcić się tylko Trekowi:

  Orci: Ludzie pytają nas o [MI4], ale jeszcze się za to nie braliśmy. Nie jesteśmy w ten projekt zaangażowani. Jesteśmy zajęci sequelem Treka, i sądzę, że musimy upewnić się, że wyjdzie dobrze.

  Scenarzyści powiedzieli też serwisowi Mania, że muszą ?wykombinować?, jak nazwać sequel, i że dopiero zaczęli myśleć o fabule:

  Kurtzman: Dopiero zaczęliśmy układać historię [dla sequela Star Trek]. Życzyłbym sobie, żebyśmy mieli więcej, ale dosłownie mamy dopiero podstawy.

  Trekowy humor: oparty na postaciach, nie przerysowany

  ?Letni chłopcy? rozmawiali z io9 o różnicach między humorem Star Treka i Transformerów:

  Kurtzman: Cóż, nasz reżyser miał zupełnie różne wyczucie tego, jak daleko może się posunąć humor. W Transformers dominuje humor słowny. Humor w Star Trek wynika raczej z sytuacji, w jakiej znaleźli się bohaterowie. To różnica między dowcipami ,a byciem w zabawnej sytuacji. To odmienny sposób prowadzenia filmu.

  Bob i Alex powiedzieli też Esquire, że nie mieli pokusy, by przerysować humor w Star Treka czyTransformers:

  Kurtzman: Nie mieliśmy żadnej pokusy. Faktem jest, że wyszliśmy od Herculesa, który był naszą pierwszą pracą, a [reżyser i producent] Sam Raimi wiele nas nauczył podczas pracy nad serialem. Pierwszą lekcja było to, że nawet jeśli serial jest realizowany dość po wieśniacku, nasza praca nie może taka być.

  Orci: Ponieważ nie byłoby to zabawne. Chyba że taki humor jest integralną częścią całego projektu.

  Źródło: Trekmovie[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram