Forum Trek.pl Newsy Star Trek Orci i Kurtzman o przyjaźni, nowym filmie, Nimoyu i planach na przyszłość

Orci i Kurtzman o przyjaźni, nowym filmie, Nimoyu i planach na przyszłość

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Eviva
  Participant
  #4452

  Niedzielny LA Times zamieścił obszerny wywiad ze scenarzystami nowego Star Trek, odkrywając przy tym ich własną historię. Zespół Roberto Orci - Alex Kurtzman wyjaśnia, jak ich własna historia ma się do filmu, a także mówią o tym, czego wymagało sprowadzenie Nimoya na pokład nowego statku.

  [more]Orci i Kurtzman o ich wkładzie w Star Trek

  Pisząc wczesną historię Kirka i Spocka, Orci i Kurtzman, którzy są dwoma kompletnie różnymi charakterami połączonymi miłością do Treka, odkryli, że wpisali w scenariusz coś z własnych doświadczeń. Orci wyjaśnia:

  Nawet nie pojmowaliśmy, że tak naprawdę piszemy o nas, dopóki nie znaleźliśmy się w połowie scenariusza. To było trochę krępujące. Jesteśmy z dwóch różnych światów, Alex urodził się tutaj, a ja w Mexico City i tam mieszkałem do dziewiątego roku życia. Kirk i Spock są przeciwstawnymi charakterami z dwóch różnych światów. My dwaj tak samo. Przyciągają nas do siębie nasze różnice. Fabuła tego filmu mówi o dwóch facetach, którzy są tak bardzo różni, że mogą skończyć jako walczący ze sobą wrogowie, ale zamiast tego pozwalają, by połączyła ich mocna więź. To właśnie my. Razem możemy osiągnąć prędkość warp.

  Jeśli chodzi o ściągnięcie Leonarda Nimoya, to obaj przyznają, że była to wielka sprawa. Opowiada Kurtzman:

  To było niewiarygodnie onieśmielające. Pod koniec nawet bardzo emocjonalne. Powiedzieliśmy mu, że bez niego nie damy rady tego zrobić. Opowiedzieliśmy mu o wszystkim i dlaczego to właśnie on jest kluczową postacią w tym filmie, do tego stopnia, że bez niego historia nie zadziała. Potem on spochmurniał i zaległo długie milczenie. Przeszedł był na emeryturę i odrzucił wiele propozycji powrotu do swej roli, było to więc jak prośba do największego rewolwerowca, by jeszcze raz założył pas z bronią. Jego żona powiedziała nam później, że przez kilka godzin nie podnosił się z fotela, tak był poruszony tym wszystkim i samą decyzją.

  Więcej od Orciego i Kurtzmana na stronie LA Times.com, również dyskusja o humorze i seksapilu Treka oraz zapowiedź, że obaj chcą, by ich następny projekt obył się bez obcych i robotów.

  Dołączona grafika

  Alex i Bob = Kirk i Spock? (LA Times)

  [/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram