Forum Trek.pl Newsy Star Trek Opowieść o "Refleksjach Spocka"

Opowieść o "Refleksjach Spocka"

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Eviva
  Participant
  #4834

  Mark Martinez z TrekMovie rozmawiał z wydawcami czteroczęściowego komiksu "Spock-Reflection", braćmi Tipton, Scottem i Davidem, przy współudziale Davida Messiny, trekowego grafika. W dalszej części fragment przeczytacie ich wypowiedź.

  [more]Dwóch pasażerów, jeden rozmowny, drugi cichy, oczekują wiadomości, że ich pojazd przekroczył Romulańską Strefę Neutralnę i wleciał w obszar Federacji. Chociaż rozgadany podróżnik absorbuje innych, spokojny Wolkanin wspomina bez przeszkód ostatnie wydarzenia ze swego życia: krótkie wizyty u kapitana Harrimana na pokładzie Enterprise po śmierci kapitana Kirka, i dalej, do czasów swojej młodości, kiedy walczył o to, by zrozumieć swe miejsce w społeczeństwie Wolkan. Dowiadujemy się również, że Wolkanin pojechał na Romulusa, aby nauczać, i jest teraz w drodze na Ziemię.

  Pisarze dają nam wolny wgląd w życie naszego ulubionego Wolkanina, ale nie odkrywają wszystkich kart. Ich scenariusz nie daje nam żadnego realnego pojęcia o tym, jak ta mini-seria będzie rozegrana, ale migawki z przeszłości Spocka są (ośmielę się powiedzieć) fascynujące. Czekamy na ciąg dalszy.

  Dołączona grafika

  Grafika wewnętrzna i okładka są dziełem Davida Messiny, i można je traktować jako podpis stylistyczny dla obecnej generacji komiksów IDW z serii Star Trek. Kiedy on bierze się za robotę, mam to, czego oczekuję: pogrubione kreski, kontrast i czyste linie. Jest wspaniałym artystą. Nieco rozczarowuje to, że Sarek nie przypomina aktora Marka Lenarda. Ze wszystkich aktorów epizodycznych Lenard jest jednym z najbardziej pamiętnych. Sarek to on. Ale można to zrozumieć.

  Dołączona grafika

  Messina jest ostatnio tak zajęty pracą dla wielu mediów w wielu krajach, że podzielimy zadanie poszukiwania przeszłości Spocka między niego a innego włoskiego artystę, Federica Manfredi, który zakończy pracę nad tym tematem. Kolorami zajęła się Ilaria Traversi.

  Dołączona grafika

  Ogólnie rzecz biorąc, jest to ciekawe wprowadzenie do historii Spocka. Zawiera wiele wątków, mających wypełnić luki w wiedzy o wydarzeniach prowadzących do pierwszego spotkania Spocka i Nero: Wątek ten został rozszerzony w filmie fabularnym, więc będziemy zachęcać ludzie w naszym lokalnym sklepie do kupienia komiksu # 2, kiedy tylko tu dotrze, a będzie to w sierpniu.

  Źródło: TrekMovie[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram