Oficjalny konkurs na tapetę

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • Author
  Posts
 • Smiecho
  Participant
  #7558

  Dołączona grafika

  Na oficjalnym forum STO ogłoszono wczoraj konkurs na najlepszy zrzut ekranu z gry, który będzie można użyć jako tapetę na pulpicie komputerów. W konkursie może wziąć udział każdy gracz, a główną nagrodą ma być bon o wartości 625 punktów na zakupy w C-Store i prezentacja najlepszej pracy razem z nickiem zwycięzcy w galerii STO. Dodatkowo przewidziane są trzy nagrody pocieszenia w postaci jednego z mundurów ToS Formal Uniform, ToS Medical Uniform, ToS Tunic Uniform albo Enterprise Era Uniform (do wyboru przez nagrodzonego).

  Zasady są następujące:

  - każdy z uczestników może przygotować tylko jeden zrzut ekranu,

  - obrazek powinien mieć wymiary minimum 1920 na 1200 px,

  - nie poddany modyfikacjom obrazek należy umieścić w sieci (np. w portalach typu imgur.com czy imageshack.us), a link do niego podać na forum gry w tym wątku (ewentualnie dodając miniaturkę),

  - termin zgłaszania zrzutów mija w piątek, 20 września 2013 o godzinie 21:00 polskiego czasu,

  - twórcy gry zastrzegają sobie prawo do modyfikacji prac (co oznacza możliwość dodania logo, przycięcia, korekty barw, itp).

  Powodzenia!

  [more]Od redakcji:

  Jednym z wymogów są odpowiednio duże wymiary przygotowanego obrazka, jednak gra standardowo przygotowuje zrzuty w takiej rozdzielczości, w jakiej działa. Najprostszym sposobem na to, by zrzuty miały odpowiednią wielkość jest skorzystanie z odpowiedniego keybinda, np. takiego:

  /bind F12 "renderscale 2 $$ screenshot_jpg $$ renderscale 1"

  Powyższe polecenie spowoduje, że wciśnięcie klawisza F12 będzie tworzyć zrzuty o wymiarach 2 razy większych niż normalnie.

  Źródło: Oficjalne forum STO.[/more]

  Jamjumetley
  Participant
  #114235

  Kilka fajnych obrazków ludzie powrzucali.

  Smiecho
  Participant
  #114237

  To prawda. Kilka na prawdę jest niesamowitych (#5, #7, #45) i zastanawiam się, czy sobie nie ustawić jako pulpitu jedną z tych grafik.

  Z drugiej strony część jest robiona... jakby" na odczep się"... (#10, #14, #16)

  A Wasze typy? No i czy też będziecie brać udział w konkursie? Bo ja się chyba skuszę... 🙂

  Edit: Wow... #62

  Slawek
  Moderator
  #114238

  Rozmiar rozmiarem, ale żeby jeszcze komp był w stanie pociągnąć maksymalne detale. 🙂 A jakoś nie wierzę, że coś bez porządnego Antialiasingu zostanie wybrane jako zwycięzca. No chyba, że jakimś blurrem się screena potraktuje po fakcie.Do tego straszne artefakty na niektórych screenach. Jeśli ktoś chce się w to bawić, to niech lepiej ustawi format zrzutu do BMP a potem ręcznie go przerobi na "bezstratne" JPG w xnview na przykład.

  Smiecho
  Participant
  #114420

  Ogłoszono wyniki konkursu. Muszę przyznać, że dwa pierwsze screeny faktycznie robią na mnie wrażenie.

  Slawek
  Moderator
  #114421

  Pierwszy o tyle fajny, że pomysłowy oraz wymagał udziału i zgrania kilku osób. Drugi w ogóle nie spełnia kryteriów konkursu, gdyż jest małych rozmiarów, a pozostałe są strasznie meh. Trzeci to w ogóle jak jakaś słit focia z "wakacji".Kwestia gustu, ale uważam, że w oryginalnym temacie było dużo więcej znacznie ciekawszych screenów nadających się na tapety.

  Smiecho
  Participant
  #114422

  Hmm... Faktycznie drugi jest za mały, nie zauważyłem tego. Nie zmienia to faktu, że podoba mi się jego klimat.

  FAB
  Participant
  #114430

  Uważam, że 2 i 4 są nalepsze z tych 4.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram