Forum Trek.pl Newsy Wydarzenia Odszedł Kim Manners

Odszedł Kim Manners

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Eviva
  Participant
  #4230

  Kim Manners, reżyser i producent telewizyjny, który kierował produkcją tuzinów odcinków The X-Files i Supermatural, zmarł w niedzielę w szpitalu Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles z powodu raka płuc. Miał 59 lat.

  [more]Dołączona grafika

  Manners pochodził z rodziny tkwiącej w showbiznesie, i przyszedł do telewizji w 1970 roku jako szef produkcji i reżyser serialu Charlie's Angels. Pracował przy takich serialach jak Star Trek: The Next Generation, 21 Jump Street i Baywatch , zanim przeszedł do produkcji The X-Files. To właśnie hitowa seria s-f Chrisa Cartera pomogła Mannersowi wyrobić sobie markę i przyniosła mu nominacje do czterech nagród Emmy. Wyreżyserował 52 odcinki The X-Files.

  "Kim miał w sobie ogień, który inspirował wszystkich?pisarzy, producentów, aktorów i ekipę...tak długo, jak był reżyserem, nigdy nie stracił pasji do swej pracy. Za każdym razem, gdy brał scenariusz, dawał z siebie wszystko,"napisał na swym blogu scenarzysta i producent X-Files Frank Spotnitz.

  "Kim miał nieprawdopodobna siłę życiową. Trudno mi uwierzyć czy zaakceptrować to, że odszedł."

  Po zakończeniu The X-Files Manners pomógł w starcie nowej serii, Supernatural , w 2005 roku, reżyserując wiele z najbardziej pamiętnych odcinków, włączając w to sezon finałowy.

  "Wszyscy z ekipy 'Supernatural' są zszokowani, oszołomieni i całkowicie zdruzgotani" powiedział producent Eric Kripke w swoim oświadczeniu. "Kim był błyskotliwym reżyserem, a co więcej, był mentorem i przyjacielem."

  Źródło: E!online[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram