Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Odnaleziono zaginione odcinki Doctor Who

Odnaleziono zaginione odcinki Doctor Who

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Jamjumetley
  Participant
  #6523

  Uwaga fani Doctor Who! Prawdziwa gratka! Dwa odcinki uważane za bezpowrotnie utracone właśnie się odnalazły.

  [more]

  Dołączona grafika

  Dwa pierwsze wcielenia Doktora - William Hartnell i Patrick Troughton

  W latach 60-tych, gdy powstawały pierwsze odcinki przygód Doktora, podejście stacji telewizyjnych do wyprodukowanego przez siebie materiału wyglądało diametralnie inaczej niż obecnie. Dziś każde nagranie trafia do archiwum, do którego można sięgnąć w przyszłości i odnaleźć interesujące nas nagrania. 50 lat temu nie myślano perspektywicznie. Ktoś powiedział: "Nikt nie będzie chciał ponownie oglądać jakiegoś dziwacznego serialu zatytułowanego Doctor Who"... i kasowano nagranie, zwalniając miejsce dla nowej produkcji. Doszło do tego, że spośród przeszło 250 odcinków dwóch pierwszych (z obecnie jedenastu) wcieleń Doktora, ponad 100 zostało na zawsze utraconych. Dziś dwie zguby się odnalazły.

  Wspomniane dwa odcinki to trzecia część "Galaxy 4" i druga część "Underwater Menace". Nie są to może epizody najbardziej utęsknione. Niemniej - dla fanów każde odzyskane nagranie jest na wagę złota. Oba odcinki trafią prawdopodobnie na płytę DVD. Najpierw jednak muszą zostać odrestaurowane i uzupełnione, gdyż w obu brakuje kilkunastu-kilkudziesięciu sekund wyciętych z powodu cenzury.

  Cała historia na stronach serwisu Radio Times.

  Źródło: Radio Times[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram