Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Obrazowanie trójwymiarowe (3D), hologramy

Obrazowanie trójwymiarowe (3D), hologramy

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
 • Author
  Posts
 • Romek 63
  Participant
  #4639

  Pierwsze na świecie kino domowe 3D

  To jeszcze nie holodek, ale już krok we właściwym kierunku 😆 W każdym razie na załogowych pojazdach kosmicznych coś takiego by się przydało. W końcu jednym głównych problemów jest tam brak przestrzeni 😀

  http://technologie.gazeta.pl/technologie/1..._domowe_3D.html

  Romek 63
  Participant
  #76266

  To także jeszcze nie HOLODEK - ale chyba niewiele już brakuje 🙄

  http://kopalniawiedzy.pl/hologram-dotyk-ci...wieki-8195.html

  zdarom
  Participant
  #76272

  Jeszcze daleko.

  Eviva
  Participant
  #76278

  Jeszcze daleko.

  Ale już coraz bliżej i bliżej.

  Romek 63
  Participant
  #76728

  Rzeczywistość wzbogacona przez komórkę

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...ez_komorke.html

  A kiedy u nas takie komórki będą ? ;D

  mario es
  Participant
  #92704

  Życie w metropolii rozszerzonej rzeczywistości

  Dołączona grafika

  Dołączona grafika

  Keiichi Matsuda jest autorem krótkich filmów, w których za pomocą rozszerzonej rzeczywistości pokazuje, jak w przyszłości może wyglądać nasze życie. Oznacza to całą masę kolorowych, półprzezroczystych chmurek latających wszędzie dookoła nas i nie tylko.

  Matsuda stworzył swój pierwszy film trójwymiarowy pod tytułem "Augmented (hyper)Reality: Augmented City" do Bartlett School of Architecture w Londynie. Oto, co sądzi autor filmu sądzi o używanej przez niego rozszerzonej rzeczywistości:

  Więcej informacji o pracach Matsudy jak i sam news znajdziecie na: KLIKNIJ TUTAJ

  mario es
  Participant
  #94353

  Powstały hologramy 3D jak z "Gwiezdnych Wojen"

  Dołączona grafika

  Naukowcy z University of Arizona skonstruowali nowy system, wspomagający generowanie obrazów holograficznych trójwymiarowych (3D), które mogą być przesyłane elektronicznie z jednej lokalizacji do innej - poinformowało pismo Science.......

  Więcej na temat artykułu na : http://tech.wp.pl/kat,1009791,title,Powsta...,wiadomosc.html

  Romek 63
  Participant
  #94591

  To teraz czekamy na te holograficzne filmy, a później to już tylko holodek w praktyce ;D

  http://gadzetomania.pl/2010/11/04/prawdziw...y-jak-w-filmach

  mario es
  Participant
  #96018

  Na Lotnisku w Manchesterze hologramy powoli zastępują ludzi

  Lotnisko w Manchesterze ma kilka nowych Holo pracowników. Hologramy, które imitują personel lotniska, przygotowują pasażerów do odprawy.

  Źródło:http://technowinki.onet.pl/wiadomosci/w-manchesterze-hologramy-zastepuja-ludzi,1,4159891,artykul.html

  Romek 63
  Participant
  #101052

  HoloDesk - Microsoft tworzy technologię rodem ze „Star Treka”

  http://gadzetomania.pl/2011/10/20/microsof...tar-treka-wideo

  Fani „Star Treka” czekają na stworzenie holodecku mniej więcej od połowy lat 80. Nic dziwnego, bo chyba każdy chciałby spróbować na własnej skórze wirtualnej rzeczywistości z prawdziwego zdarzenia. Pierwszy krok Microsoftu w stronę takiej technologii wygląda naprawdę obiecująco.

  Urządzenie nosi nazwę HoloDesk i przekształca obraz 2D w trójwymiarową projekcję. Umieszczony nad głową użytkownika ekran emituje płaski obraz na przezroczystą płytę, która rozszczepia światło, tworząc złudzenie przestrzeni. Niewielka kamerka rejestruje również pozycję i ruchy twarzy użytkownika, tak żeby dopasować do niego wyświetlany obraz.

  To czekam na kolejną ulepszoną wersję urządzenia 🙄

  Nareszcie! Powstaje obiecująca technologia holograficzna [wideo]

  http://gadzetomania.pl/2011/11/16/nareszci...graficzna-wideo

  Dołączona grafika

  Widzieliśmy różne próby stworzenia prawdziwych wyświetlaczy 3D, które w działaniu byłyby podobne do hologramu. Jednak zarówno domowe sposoby, jak i akademickie osiągały raczej mierne wyniki. Inżynierowie z japońskiej firmy Burton Inc., po pięciu latach pracy nad technologią i przy współudziale Uniwersytetu Keio oraz instytutu AIST, stworzyli wyświetlacz „True 3D”.

  Romek 63
  Participant
  #101956

  Sony prezentuje swoją wersję holodeku ?

  http://gadzetomania.pl/2011/12/02/sony-pre...-holodeku-wideo

  Dołączona grafika

  Kolejne pokolenia wychowane na „Star Treku” wciąż czekają, aż technologia doścignie marzenia scenarzystów. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje holodek – pomieszczenie służące do symulowania dowolnej przestrzeni. Sony postanowił pokazać, jak można osiągnąć taką iluzję przy wykorzystaniu współcześnie dostępnych środków.

  Widzieliśmy już, jak Microsoft naśladuje technologię ze „Star Treka”, i choć efekty były obiecujące, daleko jeszcze do perfekcji. Tymczasem Sony próbuje w bardzo widowiskowy sposób reklamować swoją usługę sprzedaży i wypożyczania filmów z PlayStation Store. Trzeba przyznać, że dobrze wiedzą, jak na siebie zwrócić uwagę.

  We współpracy z takimi firmami kreatywnymi, jak Studio Output i Marshmellow Laser Feast, powstały trzy filmiki promujące usługę. Dzięki wykorzystaniu 3D mappingu, specjalnych rekwizytów i kamer, udało się stworzyć niezwykle przekonywującą iluzję zmieniającej się rzeczywistości. Ponadto jak zapewniają twórcy, wszystkie filmiki zostały nakręcone w ciągu jednego ujęcia, w czasie rzeczywistym i nie zostały poddane żadnej edycji.

  Fajne 🙄 mam nadzieję że nadal będą nad tym pracować 🙄

  mruk
  Participant
  #101961

  Mam pytanie częściowo związane z tematem :Czy wada wzroku krótkowzroczność może uniemożliwić oglądanie filmów 3D (brak efektu 3D),i czy oglądanie takiego filmu przy silnej wadzie -7 dioptrii może wywołać,łzawienie,mdłości,zawroty głowy?Z takimi opisami spotkałem się szperając po sieci co mnie odstraszyło od wybrania się do kina na Conana 3D.

  Pitmistrz
  Participant
  #101971

  Ja mam krótkowzroczność i żyje z 3D normalnie.

  Romek 63
  Participant
  #104533

  Interfejs 3D Microsoftu. Dotknij trójwymiaru!

  http://gadzetomania.pl/2012/02/29/interfej...nij-trojwymiaru

  Pamiętacie słynną scenę z „Raportu mniejszości”, gdzie słynący z niskiego wzrostu i zamiłowania do scjentologii aktor uprawiał Tai Chi, obsługując futurystyczny komputer? Dla przypomnienia:

  Najnowsza propozycja przedstawiona przez Microsoft Applied Sciences wydaje się bardziej nowatorska (rękawice? relikt przeszłości!), a przy tym bardziej funkcjonalna od kinowej wizji. Zestaw składa się z przezroczystego ekranu OLED Samsunga (o przezroczystych ekranach możecie przeczytać również w tym artykule) i Kinecta. Co ciekawe, klawiatura umieszczona została za ekranem – patrząc przez niego, użytkownik widzi swoje dłonie spoczywające na klawiszach.

  Kinect śledzi ruchy dłoni użytkownika – wystarczy unieść je znad klawiatury, by mieć możliwość obsługi trójwymiarowego interfejsu i dotykania rozmieszczonych w przestrzeni, wirtualnych obiektów. Dzięki śledzeniu nie tylko dłoni, ale również położenia głowy użytkownika, obraz jest optymalizowany w taki sposób, aby spotęgować wrażenie głębi.

  Romek 63
  Participant
  #105322

  Rewolucja: pełna projekcja postaci w 3D

  http://gadzetomania.pl/2012/05/04/teleport...mozliwa-telepod

  Badania i technologia sprawiły, że już niedługo będziemy mogli śledzić symulację w jej pierwszej odsłonie: prawdziwej rozmowy z hologramem drugiej osoby.

  Pracownik naukowy Uniwersytetu Queen’s, dyrektor Human Media Lab Roel Vertegaal stworzył cylindrowy system do videokonferencji, który zapamiętuje sylwetkę człowieka w 3D. Do kwestii 3D większość z nas podchodzi z dystansem, ponieważ jak do tej pory nie mieliśmy do czynienia z prawdziwą technologią 3D a jedynie z 2D z małą namiastką kolejnej generacji. Jednak to urządzenie – tzw. telepod, umożliwia ludziom z różnych miejsc zaaranżowanie prawdziwej wideokonferencji – tak jakby stali tuż obok siebie. Technologia profesora Roela i badaczy zespołu Human Media Lab nazwana została TeleHuman i wygląda jak coś żywcem wyciągniętego z Holodeku w Star Trek.

  Dołączona grafika

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram