Forum Trek.pl Newsy Fantastyka O prequelu Obcego i o tym drugim prequelu Obcego

O prequelu Obcego i o tym drugim prequelu Obcego

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • Jamjumetley
  Participant
  #5630

  Już się przyzwyczailiśmy, że naturalną drogą w Hollywood jest tworzenie kolejnych sequeli, a ostatecznie prequela. Alien nie jest w tej materii wyjątkiem. Ba - wygląda na to, że będzie sztandarowym przykładem. Ridley Scott zdradził właśnie, że w planach są dwie historie poprzedzające kultowego Ósmego pasażera Nostromo, a nie - jak się spodziewaliśmy - jedna.

  [more]

  Dołączona grafika

  Podczas festiwalu filmowego Los Angeles Times' Hero Complex, między pokazami Obcego i Łowcy androidów, reżyser Ridley Scott podzielił się kilkoma informacjami na temat głośnego już prequela swojego horroru sci-fi z 1979 roku.

  W oryginale załoga frachtowca Nostromo napotyka wrak pojazdu kosmicznego obcej rasy. Na pokładzie oprócz ładunku znajduje się ciało kosmity, przezywanego "space jockey". To właśnie jego tożsamość mamy poznać w pierwszym nowym filmie. Scott puszcza jeszcze do nas oko: Myślę, że to ciało tak naprawdę nie jest ciałem. To kostium, w którego wnętrzu znajduje się istota. Reżyser kontynuuje wątek "kosmicznego dżokeja": Właściwie to chcemy upchnąć temat w dwóch filmach, ponieważ kiedy dowiemy się kim jest i skąd przybywa, będziemy chcieli odwiedzić miejsce, z którego pochodzi jego rasa.

  Dołączona grafika

  Członkowie załogi statku Nostromo odkrywają jockey'a. Alien (1979)

  Scott wyraźnie podąża śladami Jamesa Camerona. Spędza sporo czasu z naukowcami NASA, którzy podsuwają mu różne pomysły, jakie reżyser mógłby wykorzystać do umiejscowienia akcji swojego filmu. Ma też już gotową koncepcję podróży międzygwiezdnych.

  Prequel Obcego będzie pierwszym filmem science fiction Ridleya Scotta od 1982 roku, kiedy to powstał Blade Runner. Premiera przewidziana jest na przyszły rok.

  Źródło: Sci Fi Wire[/more]

  Infango
  Participant
  #90546

  Leonard Nimoy był na e3 testował sprzęt który wykorzystuje motion capture i wkleja ludzi do filmów ❗

  http://www.youtube.com/watch?v=qD1_SpAr-tY...amp;feature=sub

  Barusz
  Participant
  #90547

  Według mnie seria Obcy nigdy nie była specjalnie realistyczna i nie starała się taką być. W którym roku rozgrywa się akcja pierwszej części? A ile lat minęło od niej do częsci czwartej? A ludzie wciąż pokazują palec w geście f*ck you... ;>

  Silver Phoenix
  Participant
  #90558

  Mógłbym zauważyć, że załogi transportowców i kolonialni marines całkiem sporo czasu spędzali w hibernatorach, więc całkowita wymiana pokoleń mijała jakby wolniej... Ale po co?

  Po prostu niektóre rzeczy są ponadczasowe. Gesty też. 😉

  Zresztą sam gest już dziś ma całkiem zacną historię. Wiekową, powiedziałbym...

  Barusz
  Participant
  #90560

  Ów starszy facet bodaj nie był potomkiem załogi transportowca. A gest to tylko efektowny przykład, bardziej widać to choćby po cywilnych ciuchach (już w Entku bardziej się one zmieniły).

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram