Forum Trek.pl Newsy Star Trek Nowy wywiad ze scenarzystami Star Treka

Nowy wywiad ze scenarzystami Star Treka

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Eviva
  Participant
  #4897

  Najnowszy wywiad z Roberto Orcim i Alexem Kurtzmanem był głównie o Fringe, ale również mówiono w nim o następnym Star Treku. Scenarzyści opowiadali o dwóch następnych filmach, ale zaprzeczyli temu, że mogą być one tworzone jeden za drugim. Szczegóły w dalszej części.

  [more]Bob i Alex o dwóch następnych trekowych filmach

  W wywiadzie dla portalu IESB mówiono o Fringe, a rozmowa o następnym filmie z serii Star Trek skupiła się na idei połączenia dwóch kolejnych filmów:

  Pytanie: Czy można połączyć go z trzecim filmem?

  Orci: Wiele o tym rozmawialiśmy. Tam jest materiału na znacznie więcej filmów. Całe 43 lata materiału. To znaczy, że jest o czym myśleć. Myśleliśmy o tym, ale nie podjęliśmy jeszcze decyzji.

  P: Jak bardzo musicie być ostrożni, by nie przesadzić?

  Kurtzman: Cóż, chodzi o równowagę. Jeśli idzie o pierwszy film, kluczowym pytaniem dla nas było "Jak to się spodoba fanom? A takze, jak zadowolimy ludzi, którzy nie mieli dotąd żadnych kontaktów z Trekiem?" Takie właśnie pytanie wciąż sobie zadajemy. To bardzo trudna sztuka. Szczególnie trudnym czyni to fakt, że Trekkerzy są naprawdę otrzaskani z detalami Treka, tymi, które mogą czasem zniechęcają ludzi nieobeznanych z Trekiem. Czyli wróciliśmy do pytanie "Czym są wielkie sprawy i związki emocjonalne?" To język, którym wszyscy mówią.

  P: Czy zrobienie dwóch sequeli Star Treka nie byłoby opłacalne?

  Orci: Nawet gdybyśmy stworzyli powiązane historie, nie wiem, czy bylibyśmy zainteresowani kręceniem ich razem. Nie o to chodzi, żeby robić je razem, a o to, co będzie najlepsze dla naszej historii.

  Wszechświaty Boba i Alexa

  Scenarzyści mówili też o wszechświatach równoległych, czymś, co wykorzystali w Star Trek i co przedstawili we Fringe:

  P: Co myślicie o wszechświatach równoległych??

  Kurtzman: Myślę, że istnieją.

  ]Orci: Tak się ostatnio myśli, wiesz. Wszystko, co może się zdarzyć, zdarza się. To właśnie powiedział Data w Star Trek: The Next Generation. To chyba tłumaczy wszystkie paradoksy, które istnieją, ale kto wie? Teraz to już stara idea. Nie jest nowa.

  Źródło: TrekMovie[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram