Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Nowy "The Thing" cały czas prequelem

Nowy "The Thing" cały czas prequelem

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Jamjumetley
  Participant
  #4878

  W marcu Universal Pictures i Strike Entertainment zatrudniły Erica Heisserera (Koszmar z ulicy wiązów), aby poprawił scenariusz prequela "Coś". Poprzednia wersja wyszła z pod pióra Ronalda D. Moore'a. Jednocześnie nowy scenarzysta podkreślił, że jego zadaniem jest napisanie całości od zera. Słowa te kazały sądzić, że koncepcja prequela nie sprawdziła się, a możliwość zrealizowania takowego została zarzucona.

  Okazuje się, że wcale nie.

  [more]"Coś" Johna Carpentera ma miejsce na Antarktydzie. Norweski helikopter podążający za psem do amerykańskiego obozu ulega wypadkowi. Okoliczności są bardzo dziwne, gdyż załoga przed śmiercią próbowała zastrzelić uciekającego czworonoga. Amerykańscy naukowcy przygarniają zwierzę, jednak wkrótce daje o sobie znać tytułowe "coś", które zabija inne psy, a w końcu atakuje ludzi. Bohaterowie udają się do norweskiej bazy, lecz na miejscu znajdują opuszczone budynki oraz zmutowane ciała, nie wspominając o odkopanym spod lodu pojeździe kosmicznym.

  Prequel w zamyśle opowiadać ma o wydarzeniach które miały miejsce w placówce Europejczyków.

  Dołączona grafika

  To bardzo fascynujący sposób tworzenia historii. Opieramy się na swoistej autopsji, badając bardzo, bardzo dokładnie wszystko co wiemy o norweskim obozie i rzeczach, które się tam wydarzyły. Opieramy się na fotografiach i odzyskanym materiale wideo. Razem z reżyserem i producentem niezliczone już razy przeglądaliśmy te materiały i notowaliśmy. "O! Tam w drzwiach jest topór. Musimy wyjaśnić jak się tam znalazł." Musimy zbudować całość od końca, więc każdy detal jest dla nas bardzo ważny. Tyle dowiadujemy się z filmu Carpentera... Dzięki temu możemy tak zakręcić fabułę, że widz nie będzie wiedział kto jest winien, a kto nie.

  Jak zauważa autor Sci Fi Scoop, my już przecież wiemy kto...

  ...albo raczej co.

  W pierwszej wersji scenariusza głównym bohaterem miał być brat MacReady'ego - pierwszoplanowej postaci z filmu Carpentera (sic!). Zapytany o tę kwestię, Heisserer nie chciał się ustosunkować.

  Cały wywiad na bloody-disgusting.com.

  Źródło: Sci Fi Scoop[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram