Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Newsy Star Trek Online Nowy Sector Block - Romulańscy uchodźcy

Nowy Sector Block - Romulańscy uchodźcy

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
 • Author
  Posts
 • Melnikor
  Participant
  #7009

  Dołączona grafika

  W przyszłym miesiącu planowany jest start 7 Sezonu Star Trek Online, a wraz z nim nowy Sector Block dla Vice Admirałów i Lieutenant General.

  Tau Dewa Sector Block, położony jest na południe od Psi Velorum Sector Block, zamieszkany jest przez Romulańskich uchodźców poszukujących schronienia po upadku Imperium Romulańskim. Gracze zaś znajdą tam nowe misje, patrole i eksploracje.

  [more]

  Dołączona grafika

  W sektorze znajduje się Azure Nebula oraz 17 układów planetarnych, 13 z nich wystąpiło do Federacji i Imperium Klingońskiego o pomoc przy kolonizacji i powstałych z nią problemów. Odwiedź nowo powstające kolonie i dowiedz się jak możesz pomóc władzom poszczególnych systemów:

  • Archer System
  • Narendra System
  • Gamma Eridon System
  • Beta Thoridor System
  • Japori System
  • Carraya System
  • Pheben System
  • Nequincia Alpha System
  • Jouret System
  • Acamar System
  • Beta Lankal System
  • Starbase 234 System
  • Galorndon Core System

  Poza koloniami, znaleźć tam można będzie również:

  • Suliban System
  • Khitomer System
  • Nimbus System
  • New Romulus System (Nowy Adventure Zone, szczegóły już w tym tygodniu)

  Dołączona grafika

  Misje w Tau Dewa Sector Block dostępne będą dla Vice Admirałów oraz Lieutenant General. Rozgrywka będzie możliwa cały czas, natomiast gra w określonych godzinach (Events Calendar) owocować będzie dodatkowymi nagrodami. Aby dołączyć do wymienionych wyżej misji należy skontaktować się z Subcommander Mivek poprzez powiadomienie wyświetlające się na ekranie gry. Misje zaprojektowane zostały zarówno do gry solo jak i w drużynach.

  Źródło: Season 7 Dev Blog #2 [/more]

  Slawek
  Moderator
  #107680

  Jeśli będzie to coś pokroju sektora Deferi oraz daily z Eta Eridani, to jestem jak najbardziej za. Oby tylko nagrody były warte zachodu (dilithium), gdyż w przeciwnym wypadku skończy się na kilku podejściach i zapomnieniu...

  Melnikor
  Participant
  #107681

  Z różnych innych wypowiedzi wynika że będzie to coś podobnego, dodatkowo na tych misjach będzie się opierał prawdopodobnie system reputacji z daną frakcją.

  Jamjumetley
  Participant
  #107688

  Reputacja byłaby ciekawym rozwiązaniem, gdyby dokonując odpowiednich wyborów poprawiałaby się u jednej frakcji, jednocześnie pogarszając u drogiej, nie mówiąc już o konsekwencjach takich a nie innych relacji z daną stroną. Mam jednak przeczucie, że "reputacja" będzie w STO wyłącznie kolejnym grindem.

  Slawek
  Moderator
  #107689

  Będzie grind - kolejne nowe "marki" za odpowiednie misje i STFy... Aczkolwiek _podobno_ nie będzie to aż tak uciążliwe i ma być osiągalne także dla tych, co grają okazyjnie.Potwierdzono także, że znikną wszelkie EDC i Borg Salvage, a te już obecne w grze zostaną przekonwertowane na wspomniane marki. Pa pa dilithium...Jeśli te nowe misje nie będą w nagrodę oferować dilithium, a jedynie kolejną durną walutę, to równie dobrze można postawić krzyżyk na nowym sezonie, bo skończy się jak z Nukarą i resztą S6 - tj. zagra się parę razy i zapomni.

  Zarathos
  Participant
  #107742

  Za Borg Salvage i EDC kupowało się różne takie z STFów prawda? To jak zamiast nich będą marki które można zdobyć nie tylko w STFach to może to być jakiś sposób na dodatkowy endgame dla tych, co mają dość STFów.Chyba, że się mylę.

  Slawek
  Moderator
  #107744

  Marki borgowe będzie można zdobywać za Deferę, STFy oraz prawdopodobnie fabularne misje borg i undine (nie było mowy o Alertach). Więc tak, ma być taka możliwość, aczkolwiek ilość zdobywanych marków ma się różnić i naturalnie najwięcej oferować będą Elite STFy. Romulańskie marki mają być oferowane za Romulan Front oraz te wszelkie nowe misje z nowego sektora. Wiadomo, że m.in. do tego nowego systemu przerzucony zostanie Reman Set.

  Melnikor
  Participant
  #107745

  Problem w tym że te marki będzie się w większości zdobywać i tak za robienie STF, to kolejna waluta (z których się raptem niecały rok temu wycofywali) która w przeciwieństwie do EDC i Borg Salvage nie będzie lądować w inventory tylko w assets. Przez co prawdopodobnie nie będzie można jej przewalutować na dilithium.

  Zarathos
  Participant
  #107746

  Temu to się akurat nie dziwię. Cryptic raczej chce zmniejszać, a nie zwiększać ilość dilitu w grze (graczom niekoniecznie musi to odpowiadać, rzecz jasna).

  Jamjumetley
  Participant
  #107752

  Pytanie tylko czy lepiej spieniężyć EDC i salvage teraz, czy zamienić je na marki po wejściu nowego sezonu.

  Silver Phoenix
  Participant
  #107753

  IMO zależy od tego, na co je trzymasz. Jeśli na dil, to ja bym sprzedał.Jeśli zbierasz na set, to raczej nie. Logika podpowiada, że jeśli np. na Omegę czy MACO trzeba obecnie uzbierać odpowiednią liczbę EDC, to po konwersji będzie to odpowiednia liczba marków. Nie spodziewam się raczej, że po konwersji zostaniesz z ręką w przysłowiowym szambie... Chociaż z drugiej strony - to Cryptic, a gdzie zaczyna się Cryptic, kończy się logika... 🙂

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram