Nowy konkurs Star Trek Online

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #5474

  Dołączona grafika

  Rozpoczynamy zapowiadany kilka dni temu konkurs. Obiecaliśmy Wam wyjątkowo atrakcyjne nagrody - czas je wyjawić. Do wygrania są trzy ufundowane przez Cryptic Studios cyfrowe dystrybucje gry wraz z 30-dniowym abonamentem. Ale nie myślcie, że zostać kapitanem w Star Trek Online będzie łatwo. By sprawdzić czy się nadajecie na dowódcę okrętu, poddamy Was testowi, który w historii Gwiezdnej Floty zdał tylko jeden kapitan. Przed Wami test Kobayashi Maru.

  [more]Przyszli kapitanowie, zostaniecie postawieni przed trudnym wyborem. Od Waszej decyzji i jej uzasadnienia będzie zależało Wasze powodzenie.

  Oto co należy zrobić, by wziąć udział w konkursie:

  • Konkurs przeznaczony jest dla użytkowników naszego forum, więc najpierw należy się zarejestrować.
  • Trzeba wybrać jeden z podanych niżej scenariuszy i go rozwiązać. Oceniane będą pomysł, treść jak i forma wypowiedzi, acz nie ustalamy żadnych wytycznych. To, czy przedstawicie rozwiązanie w postaci prostej analizy sytuacji, poważnego opisu rodem z sesji RPG, parodii, wierszyka, czy każdej innej, zależy wyłącznie od Was.
  • Rozwiązanie należy wysłać pod adres konkurs@stonline.pl, używając e-maila wpisanego w ustawieniach konta na forum i podając swój nick z forum oraz imię i nazwisko. Każdy uczestnik może wysłać tylko jedną wiadomość.

  Do wyboru dajemy Wam dwa scenariusze wydarzeń:

  1. Jesteś kapitanem okrętu U.S.S. Olimpia znajdującego się na orbicie planety Atria. Twoją misją jest ochrona mieszkańców planety przed Alganami, religijnymi ekstremistami zamieszkującymi sąsiedni układ. Atria jest punktem strategicznym dla Federacji, gdyż jej mieszkańcy posiadają technologię przewyższającą federacyjną o całe setki lat, lecz - ku ich nieszczęściu - są zagorzałymi pacyfistami niezdolnymi do obrony. Pewne jest, że ich technologia, gdyby wpadła w niepowołane ręce, mogłaby uczynić wiele zła w galaktyce. Aktualnie toczą się rozmowy mające na celu podjęcie współpracy między Atrianami a ZFP. Niespodziewanie dostajesz wiadomość o sześcianie Borg zmierzającym w kierunku Andorii odległej o dwadzieścia lat świetlnych - twoja jednostka jest jedną z nielicznych, które mogą dotrzeć tam na czas - VII flota pilnująca Andorii aktualnie znajduje się na manewrach i niemal na pewno nie zdąży na czas. Wszystkie okręty z okolicy otrzymują priorytetowe wezwanie do obrony tego układu. Gdy oddaliłeś się na pięć lat świetlnych od Atrii, dostajesz wiadomość od kanclerza planety o kilku eskadrach Alganamów, które wykryły ich systemy wczesnego ostrzegania. Wciąż możesz zdążyć i rozgromić przeciwnika, jako że twój okręt nie powinien mieć problemów z prymitywnymi statkami przeciwnika. Jednocześnie, podejmując tą decyzję, niemal na pewno skażesz Andorię na zagładę. Co robisz?

  2. Przybyłeś do układu Gelar po otrzymaniu wezwania pomocy od bliżej niezidentyfikowanego okrętu. Gelarianie od lat są sojusznikami Federacji, lecz znani są z restrykcyjnego przestrzegania prawa, które na ich terytorium jest bardzo surowe. Okazuje się, że niezidentyfikowana jednostka należy do Larian i jest to pierwszy zamieszkały system, do jakiego dotarli na pokładzie okrętu zdolnego do prędkości warp. Gelarianie traktują każde wtargnięcie do ich systemu bez zezwolenia za akt wojny. Bezzwłocznie przystępują do ataku na - jak się okazuje - wyjątkowo dobrze uzbrojoną jednostkę Larian. Jest jednak pewne, że dzięki przewadze liczebnej zniszczą ów okręt. Z jednej strony Galarianie to twoi sojusznicy, którzy na własnym suwerennym terytorium tylko przestrzegają prawa, z drugiej zaś, jeśli ich nie powstrzymasz, zginą niewinne istoty. Co robisz?

  A oto szczegóły dotyczące konkursu i jego trwania:

  • Konkurs trwa od 24.03.2010 do 14.04.2010.
  • Nagrody otrzymają autorzy odpowiedzi najlepiej ocenionych przez jury. Nagrodami są trzy 30-dniowe kody do Star Trek Online i - w ramach nagród pocieszenia - trzy kody 5-dniowe.
  • Odpowiedzi oceniać będzie jury w składzie: Tomasz "Mor'dah" Lipiński, Marcin "Cinus" Matyjaszczyk, Kajetan "Dr Bobaz" Piątkowski.
  • Wyniki ogłoszone zostaną w naszym serwisie w ciągu tygodnia od zakończenia konkursu.
  • Nazwiska zwycięzców i wybrane odpowiedzi zostaną opublikowane w naszym serwisie.

  Życzymy powodzenia![/more]

  Debart
  Participant
  #87358

  Czy można w jednej wiadomości odpowiedzieć na oba scenariusze?

  Piotr
  Keymaster
  #87364

  Można, acz wystarczy na jeden.

  Dr Bobaz
  Participant
  #87441

  Przypominam, że konkurs adresowany jest zarówno do tych, którzy jeszcze nie grali w STO i nie zasiedli w kapitańskim fotelu, jak i do tych, którzy brali już udział w potyczkach tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek.

  Jeśli nie grałeś wcześniej w STO, wygrany klucz umożliwia rozpoczęcie przygody i 30 dni darmowego grania, z możliwością odpłatnego przedłużenia subskrypcji.

  Jeśli masz już aktywne STO - możesz użyć klucza, który oznacza pełne darmowe 30 dn i przygód w świecie kapitanów Kirka, Picarda i Sisko!

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram