Nowinki ze StarTrekOnline.com

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • cinus
  Participant
  #4584

  Im bliżej do premiery nowego filmu, tym większy ruch towarzyszy stronom powiązanym tematycznie ze Star Trekiem (ot, by nie być gołosłownym, także i ten serwis). Podobne ożywienie zaobserwować można na stronie gry Star Trek Online; niedawno pojawiła się kolejna część fabuły nawiązująca pośrednio do wydarzeń, które będziemy mieli okazję ujrzeć w filmie. Warto także wspomnieć o kolejnej części 'Kobayashi Maru', czyli typowego "co byś zrobił, gdybyś znalazł się w danej sytuacji" - najlepsze rozwiązania owych kazusów nagradzane będą kluczami do beta testów gry. Parę dni temu zaś pojawił się opis nowego okrętu, którego tłumaczenie (jak zwykle zresztą) prezentujemy poniżej.

  [more]Okręt transportowo - laboratoryjny Typu VII

  W GF - okręt czysto naukowy; w służbie od 2405

  Dołączona grafika

  GF w ostatnim okresie otrzymuje dziesiątki raportów o podobnych typach statków używanych przez różne rasy, włączając w to Kobheerian, Galadoran, Barolian i Coverian.

  Uważa się, że nowa klasa okrętu została zaprojektowana przez prywatną korporację kardasjańską. Jak powszechnie wiadomo, Kardasjanie często handlują z Ferengi rzadkimi materiałami i technologią - jest to najszybsza droga do zysku. Niestety, Ferengi zazwyczaj bardzo chętnie odsprzedają uzyskaną technologię każdemu, kto wyłoży odpowiednią kwotę latinum. Z powodu tak licznych modyfikacji tej jednostki przez wiele ras, GF nie jest w stanie podać specyfikacji którejkolwiek z jednostek Typu VII (prócz własnego okrętu).

  Flota używa tych statków do zadań naukowych, znacznie rzadziej do transportu czy obrony. Okręt posiada słabe uzbrojenie, zaś jego wzmocnienie wiąże się ze zmniejszeniem powierzchni laboratoriów i czujników. Mimo to niektórych kapitanów wcale to nie odstraszyło, choć zostali ostrzeżeni, że okręty Typu VII nie są przeznaczone do walki.

  Adekwatnie do uzbrojenia także systemy defensywne nie są przystosowane do odparcia zmasowanego ataku. Ze względu na to, że okręty są przeznaczone głównie do zadań cywilnych bądź komercyjnych, kapitanowie jednostek Typu VII raczej będą uciekać i wzywać pomoc, niż walczyć samodzielnie. Tak czy owak, statki wyposażone są w multifazowe, paratyniczne lub metafazowe emitery osłon. Podczas daty gwiezdnej 84072.55, U.S.S. Trieste zaobserwował incydent, w którym S.S. Trialas (jednostka Typu VII) po opuszczeniu Galdor II zdołała umknąć grupie nausicaańskich piratów, chowając się w koronie gwiazdy.

  Sensory okrętów Typu VII są porównywalne z tymi montowanymi na klasie Nebula, a większość statków została dopasowana do oczekiwań załogi, by prowadzić określone badania naukowe. Wiele z nich posiada laboratoria astrometryczne, a niektóre są przystosowane do badań w warunkach zerowej grawitacji lub przewożenia niebezpiecznych materiałów.

  Należy także nadmienić, iż Typ VII posiada zaawansowany deflektor mogący m.in. wzmacniać sygnał podprzestrzenny, emitować impulsy tachionowe, wystrzeliwać fale grawitronowe lub subnukleonowe. Niektóre deflektory także zostały zmodyfikowane do potrzeb załogi.

  Moduły tego typu okrętów mogą być wymieniane w wielu stoczniach komercyjnych, co pozwala ich kapitanom na konfigurowanie okrętów do swoich potrzeb, zależnie od misji. Niekiedy montuje się na nich kilka przemysłowych replikatorów, zmieniając okręty w 'mobilne fabryki'. Znane są także przypadki transportu niebezpiecznych materiałów. GF donosi także, że statki te zostały wyposażone w emitery holograficzne i mogą służyć za dom dla fotonicznych form życia.

  GF zaleca dokładne skany napotkanych jednostek tego typu. Standardowy wygląd zewnętrzny nie oznacza standardowego wnętrza.

  Źródło: startrekonline.com[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram