Forum Trek.pl Newsy Wydarzenia Nazwa polskiego SCI FI Channel bez zmian

Nazwa polskiego SCI FI Channel bez zmian

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #4408

  Dwa dni temu informowaliśmy o planach zmiany nazwy i rozszerzenia tematyki SCI FI Channel. Reakcja widzów nie należała do najlepszych, zwłaszcza polska widownia miała zastrzeżenia dotyczące nowej nazwy - Syfy. Decydenci SCI FI Channel postanowili na to zareagować. W dalszej części prezentujemy wypowiedź Laxmi Hariharan, kierownik działu marketingu NBC Universal Global Networks CEE.

  [more]"SCI FI Channel, którego ramówka składa się z niezwykle popularnych programów, a wyniki oglądalności na całym świecie stale rosną, po roku największych sukcesów w USA, zmienia nazwę na Syfy. Nowa nazwa, obecna zarówno na antenie, jak i w Internecie, obowiązywać będzie od 7 lipca w USA. Zmieniony brand zostanie wprowadzony globalnie, przy czym pod uwagę wzięte będą potrzeby i specyfika poszczególnych rynków.

  Po rebrandingu, SCI FI Channel, który w Polsce jest obecny od 15 miesięcy, z pewnością jeszcze bardziej umocni swoją pozycję na globalnym rynku. Badania przeprowadzone wśród polskich widzów dowiodły, że wolą oni obecną nazwę kanału - SCI FI. Ponieważ zawsze staramy się zachować spójność marki z potrzebami lokalnego rynku, w Polsce nazwa kanału pozostanie bez zmian. Jednocześnie zapewniamy, że kanał SCI FI będzie nadal atrakcyjny dla operatorów, a my dołożymy wszelkich starań, aby wciąż był on utożsamiany z wyjątkową ofertą programową i rozwojem w kontekście programmingu, dystrybucji i obecności w mediach."

  Źródło: SCI FI Channel[/more]

  fluor
  Keymaster
  #69550

  To ma sens 🙂

  Cross
  Keymaster
  #69578

  Pozostawienie samej nazwy wiele nie da, skoro kanał zacznie być typową mielonką...

  Barusz
  Participant
  #69745

  I jeszcze link, który powinnien się tu chyba znaleźć 😉

  http://www.playpc.pl/newsroom/artykul.asp?Artykul=688

  Toreth
  Participant
  #69767

  Pozostawienie samej nazwy wiele nie da, skoro kanał zacznie być typową mielonką...

  Ale lepiej, żeby ktoś myślał, że ogląda "saj-faj", niż jakieś "syfy". IMHO decyzja słuszna, bo w języku polskim słowo "syfy" ma znaczenie i to nie najciekawsze.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram