Forum Trek.pl Newsy Star Trek Nagroda NASA dla Williama Shatnera

Nagroda NASA dla Williama Shatnera

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Eviva
  Participant
  #7844

  Po prawie 50 latach ratowania galaktyki przed różnymi niebezpieczeństwami William Shatner w końcu doszedł tam, gdzie nie było jeszcze nikogo z Gwiezdnej Floty. W zeszły weekend ten ceniony aktor i reżyser został uhonorowany medalem NASA Distinguished Public Service, najwyższą nagrodą przyznawaną przez tę agencję pracownikom pozarządowym.

  Oficjalne oświadczenie w tej sprawie wygłoszono w sobotni wieczór w Los Angeles, na dorocznym Hollywood Charity Horse Show Shatnera, na którym jak co roku zbierał pieniądze dla upośledzonych dzieci. Brzmiało ono:

  "Za wielką hojność i poświęcenie, które inspiruje nowe pokolenia badaczy na całym świecie, a także za nieustające wsparcie dla NASA i jej misji. "

  [more]- William Shatner zainspirował wielu uczniów do studiowania nauk ścisłych i matematyki, a dzięki temu wyrastały pokolenia badaczy, w tym wielu astronautów i inżynierów, którzy dziś pracuję dla naszej agencji - powiedział David Weaver z NASA - On najbardziej ze wszystkich zasługuje na tak prestiżową nagrodę.

  Dołączona grafika

  Trzeba podkreślić, że William Shatner całe życie był entuzjastą nauki i eksploracji kosmosu, na co z pewnością miało wpływ to, że dzięki roli kapitana Kirka stał się na zawsze częścią uniwersum Star Treka.

  Niedawno Shatner został gospodarzem programu dokumentalnego, poświęconego osiągnięciom NASA, a zrealizowanego z okazji 30-lecia misji wahadłowców. Aby uczcić ostatni lot promu Discovery w 2011 roku, Shatner zgodził się powtórzyć swój słynny monolog z czołówki telewizyjnego Star Trek jako jedną z ostatnich pobudek dla astronautów misji STS-133.

  W 2012 roku zaangażował sie w promowanie wiedzy o misji łazika Curiosity na Marsie i wyraził publiczne poparcie dla działalności NASA.

  Inni sławni ludzie odznaczeni medalem NASA Distinguished Public Service to m.in. astrofizyk Neil deGrasse Tyson, były dyrektor Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA i naukowiec z programu Voyager Edward Stone, fizyk i astronom Lyman Spitzer oraz pisarz science fiction Robert Heinlein. Nagroda przyznawana jest osobom, które "... osobiście wniosły znaczący wkład do postępów misji NASA. Wkład musi być tak niezwykły, żeby inne formy uznania były niewystarczające. "

  Źródło: RedOrbit[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram