Forum Trek.pl Newsy Star Trek Nagroda im. Leonarda Nimoya

Nagroda im. Leonarda Nimoya

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Eviva
  Participant
  #4876

  Znana telewidzom na całym świecie gwiazda Star Treka, Leonard Nimoy, ofiarował uszy Spocka z filmu "Star Trek IV" (wraz z certyfikatem autentyczności), warte ok 10 000 dolarów, na akcję charytatywną, mającą się odbyć podczas zapowiedzianej przez Company of Angeles gali rozdania nagród za działalność charytatywną, na której tez znajdą się inne, jedyne w swoim rodzaju, pamątki z planu Treka.

  [more]Założona w 1959 organizacja Company of Angels, której Nimoy był współzałożycielem, obchodzi swe 50tą rocznicę, a z tej okazji zapowiedziano rozdanie prestiżowych nagród za działalność charytatywną na specjalnej gali, która odbędzie się 17 listopada 2009 hotelu Alexandria w Los Angeles.

  Na gali Leonard Nimoy zostanie uhonorowany za swą rolę członka-fundatora organizacji razem z innym aktorem, Robertem Ellensteinem i Luisem Alfaro. Nagroda - Anioł Leonarda Nimoya - została nazwana właśnie na jego cześć, i jest nagrodą dla osobistości i/lub organizacji, które zasłużyły się ogólnie dla teatru w Los Angeles, a w szczególności dla Company of Angels.

  “Z niecierpliwością oczekuję na obchody 50-tego rozdania nagród Company of Angels,” powiedział Nimoy. “Moje gratulacje z okazji tylu lat dobrej roboty!”

  Organizacja jest pierwszym takim przedsiębiorstwem w LA i najstarszym niedochodowym teatrem początkowo prowadzonym przez legendarnego prawnika świata rozrywki, Bertrama Fieldsa, i mogąca poszczycić się takimi aktorami jak Richard Chamberlain i Vic Morrow - była później zarządzana przez aktora Roberta Ellensteina na stanowisku pierwszego dyrektora artystycznego - a obecnie rolę tę przejęli aktor i reżyser Armando Molina oraz aktorka Marlene Forte (znana ze Star Treku JJ Abramsa).

  Company of Angels to unikalny teatr, funkcjonujący jako zgromadzenie, gdzie idee są dzielone, a różnice są tak samo szanowane jak podobieństwa - duch służby publicznej jest tam wciąż żywy i sprawia, że COA naprawdę jest, zgodnie ze swą nazwą, Stowarzyszeniem Aniołów.

  Źródło: Slice of SciFi[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram