Forum Trek.pl Newsy Star Trek Mike Okuda otrzyma medal od NASA

Mike Okuda otrzyma medal od NASA

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Eviva
  Participant
  #4695

  Mike Okuda, projektant graficzny Star Treka, zostanie w przyszłym miesiącu uhonorowany za swój wkład w wizualną koncepcję programu kosmicznego U.S.A.

  [more]Jak poinformował serwis Wired Okuda, dobrze znany fanom Star Treka z jego wieloletniego wkładu w produkcję serialu Star Trek: The Next Generation, otrzyma Wyjątkowe Odznaczenie Za Służbę Publiczną NASA, w uznaniu dla jego pracy na rzecz wielu misji odkrywczych.

  Projekty Okudy dla Projektu Constellation to między innymi emblematy programowe dla Altairy, Aresa, Konstelacji i Oriona. Okuda projektował też oznakowanie dla najbardziej znanej misji promu kosmicznego STS-125, której celem była naprawa kosmicznego teleskopu Hubble'a.

  W przeszłości Okuda robił projekty dla Kosmicznego Centrum Kennedy'ego, Kwatery Głównej NASA w Washingtonie oraz dla Kosmicznego Centrum Johnsona w Texasie.

  Okuda odbierze swój medal na ceremonii, która odbędzie się 9-tego lipca tego roku w Kosmicznym Centrum Johnsona w Houston.

  "Dla dzieciaka, który dorastał, obserwując astronautów z Apolla spacerujących po księżycu jest to niewiarygodnie wspaniałe," powiedział Okuda.

  Źródło: Trektoday[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram