Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Uniwersum Gry, porady i taktyka Materiały informacyjne Wywiadu Gwiezdnej Floty

Materiały informacyjne Wywiadu Gwiezdnej Floty

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Dr Bobaz
  Participant
  #5355

  Dołączona grafika

  Zjednoczona Federacja Planet to sojusz setek różnych gatunków, wszystkich współpracujących, którym przyświeca wspólny cel. Jak jeden z największych w służbie Federacji powiedział - to jest „Sen, który stał się rzeczywistością, i rozprzestrzenił się wśród gwiazd*”

  Przestrzegamy i głosimy prawa wszystkich gatunków do sprawiedliwości, równości i wolności. Wierzymy też w niekończący się pościg za wiedzą i odkryciami. By sprostać temu, powołaliśmy Gwiezdną Flotę. Ona służy jako utrzymujące pokój i służące eksploracji ramię Federacji. A kiedy trzeba, jest naszą obroną.

  W roku 2161 Wulkanie, Ludzie, Andorianie i Tellaryci zawiązali sojusz, który stanowił zalążek Federacji. To, co narodziło się jako pakt wzajemnej ochrony przeciwko Romulanom, rozwinęło się w coś znacznie większego. Od tego dnia poznaliśmy i nawiązaliśmy stosunki dyplomatyczne z niezliczonymi nowymi rasami. Rozwijaliśmy wiedzę naukową w kwadrancie Alfa. Ponadto rozsialiśmy ziarna pokoju w kilku kwadrantach.

  Stawialiśmy jednak czoła i ciężkim czasom. Prowadziliśmy kilka różnych wojen z Klingonami, choć były też chwile, kiedy darzyliśmy się wzajemnym szacunkiem. Stawialiśmy czoła zagrożeniom stwarzanym przez Romulan, chociaż teraz pomagamy im w odbudowie po utracie ich macierzystej planety. Toczyliśmy bitwy z nieubłaganymi siłami Borg, chociaż wsparliśmy tych, którzy niegdyś byli członami Borga. Udowodniliśmy i potwierdziliśmy naszą zdolność do odkładania na bok naszych krzywd i pracy dla dobra wszystkich: Zjednoczyliśmy się zarówno z Romulanami jak i Klignonami by obronić nasze kwadranty przed spustoszeniami Dominium.

  Federacja będzie zawsze, musi zawsze, walczyć w obronie praw wszystkich ras.

  * - James Tiberius Kirk, 2269

  Jest to wolne tłumaczenie z oficjalnej strony Star Trek Online.

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram