Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Kwietniowe zapowiedzi SCI FI Channel

Kwietniowe zapowiedzi SCI FI Channel

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #5485

  Przedstawiamy najciekawsze pozycje kwietniowej ramówki SCI FI Channel. W nadchodzącym miesiącu, oprócz zwyczajowej dawki fantastyki i horrorów, znajdzie się też coś dla wielbicieli bajek z dawnych lat. Zapraszamy.

  [more]Alicja - miniserial

  Premiera w piątek 2 kwietnia o 21:00

  Uwspółcześniona wersja klasycznej bajki dla dzieci. Alicja (Caterina Scorsone), zawzięta instruktorka wschodnich sztuk walki, otrzymuje od swojego chłopaka zabytkowy pierścionek. Wkrótce jej chłopak zostaje uprowadzony. Alicja podąża za jednym z jego porywaczy – mężczyzną w białej szacie – do Krainy Czarów. Tam odkrywa, że ludzie z naszego świata porywani są dla ich emocji, które odbiera im despotyczna Królowa Kier (Kathy Bates). Alicja postanawia odnaleźć swojego chłopaka. Pomaga jej w tym wielu interesujących, napotkanych po drodze ludzi.

  ==========

  Łowcy Duchów – Wydział Międzynarodowy - sezon pierwszy

  Środy o 21:00

  Serial Łowcy Duchów – Wydział Międzynarodowy tworzy zespół specjalistów w dziedzinie zjawisk nadprzyrodzonych, którzy wspólnie odwiedzają niektóre z najsłynniejszych nawiedzonych obiektów świata. Co tydzień grupa udaje się do najdalszych zakątków naszego globu, by wyjaśnić dziwne zagadki paranormalne. Na początku eksperci zbadają najstraszniejsze miejsca Europy, takie jak zamek Chillingham w Anglii, zapomniane, podziemne miasto Mary King's Close w Szkocji, włoskie opactwo w Lucedio, zamek Predjamski Grad w Słowenii i rumuńską cytadelę Rasnov. Później dotrą jeszcze dalej. Odwiedzą teatr Św. Jakuba w Nowej Zelandii oraz przyjrzą się z bliska peruwiańskiej fortecy króla Filipa.

  ==========

  W pogoni za prawdą - sezon trzeci

  Środy o 21:50

  Dołączona grafika

  Specjalista w dziedzinie zagadnień paranormalnych, Josh Gates, zabiera widzów w podróż dookoła świata w poszukiwaniu odpowiedzi na przeróżne pytania, dotyczące zjawisk nadprzyrodzonych. Co tydzień Josh odwiedza inne miejsce. Przeprowadza rozmowy z naocznymi świadkami, by dotrzeć do sedna niektórych najbardziej tajemniczych mitów świata. Josh i jego zespół robią wszystko, co w ich mocy, by wytropić yeti na Mount Everest, odnaleźć dinozaura na zambijskich bagnach i wykopać robaka śmierci w Mongolii. Próbują też odszukać leniwca w amazońskiej dżungli oraz rzecznego potwora na Filipinach.

  ==========

  Gwiezdne Wrota: Wszechświat

  Dwa odcinki w czwartki o 21:00

  Dołączona grafika

  Spektakularny serial science fiction z Robertem Carlylem w roli doktora Nicholasa Rusha, stworzony przez autorów cyklu Gwiezdne Wrota: Atlantyda. Gwiezdne Wrota: Wszechświat to historia grupy odkrywców, którzy podczas prac badawczych nad dziewiątym symbolem Gwiezdnych wrót trafiają na pokład prastarego statku kosmicznego o nazwie „Destiny”. Nie mogąc sobie poradzić z systemem nawigacyjnym okrętu, załoga zmuszona jest wypełnić misję, zaplanowaną przed wiekami przez Pradawnych. Odkrywcy przemierzają więc wszechświat, odwiedzając liczne cywilizacje. Spotykają nowych przyjaciół, ale i zawziętych wrogów...

  ==========

  Wieczory strasznych filmów

  Soboty o 21:00

  Kwietniowe soboty (za wyjątkiem 3 kwietnia) przebiegać będą na kanale SCI FI pod znakiem strasznych filmów. Co tydzień na godzinę 21:00 zaplanowaliśmy podwójny seans filmowy dla amatorów mrożących krew w żyłach opowieści. Na naszej antenie obejrzeć będzie można wówczas wyłącznie horrory, dreszczowce i filmy grozy. Pokażemy zarówno klasyki, jak i nowe historie, gwarantujące nocne koszmary. Sobotnie wieczory na antenie SCI FI zamienią się w Wieczory strasznych filmów.

  W tym miesiącu pokażemy: Pozostawiona w ciemności, Cela śmierci, Zaduszki, Pająki 2, Wiedźmy z Karaibów, oraz Strażnik dusz.

  ==========

  Filmowe propozycje kwietnia

  Strachy z Beacon

  Piątek 9 kwietnia o 21:00

  Po śmierci swojego czteroletniego syna rozgoryczeni Bryn i Paul Shaw wprowadzają się do lokalu w Beacon Apartments. Wkrótce w staromodnym mieszkaniu Bryn spotyka ducha chłopca. Ma nadzieję, że ratując duszę tego nieszczęśliwego dziecka, znajdzie pocieszenie – i skontaktuje się z własnym synkiem. Thriller z Teri Polo i Davidem Reesem Snellem w rolach głównych.

  ==========

  Poprawczak

  Piątek 16 kwietnia o 21:00

  Grupa gimnazjalistów za karę zostaje w szkole po lekcjach. Nastolatki nie zdają sobie sprawy, że za chwilę przeżyją koszmar. Ich nauczyciel (David Carradine) wychodzi z klasy i znika w tajemniczych okolicznościach, zaś dziwna burza powoduje przerwę w dopływie prądu. Cała szkoła pogrąża się w ciemnościach. Uwięzieni w budynku młodzi ludzie spotykają szereg duchów, które odsłaniają przed nimi przerażającą historię ich gimnazjum.

  ==========

  Lodowe Tornado

  Piątek 23 kwietnia o 21:00

  Autor powieści science fiction i były naukowiec, Charlie Price (Mark Moses), próbuje wyeliminować zjawisko efektu cieplarnianego, wywołując deszcz. Jego ryzykowny eksperyment okazuje się jednak totalną katastrofą. Planetę nawiedzają tornada i śmiertelnie niebezpieczne burze lodowe. Czy naukowiec zdoła ponownie przejąć kontrolę nad pogodą i uratować ludzkość? Kanadyjski thriller science fiction.

  ==========

  Apollo 13

  Sobota 3 kwietnia o 22:35 i niedziela 4 kwietnia o 15:30

  Nagrodzona Oscarem dramatyczna interpretacja tragicznej, amerykańskiej misji lądowania na Księżycu z Tomem Hanksem i Billem Paxtonem w rolach głównych. W 1970 roku, po udanym starcie, wyprawa Apollo 13 na Księżyc zostaje przerwana. Drobna awaria pojemnika z tlenem wywołuje wybuch na pokładzie statku kosmicznego. Życiu astronautów Jima Lovella, Freda Haise'a i Jacka Swigerta zagraża poważne niebezpieczeństwo. Czy zespół NASA z Houston w Teksasie będzie w stanie zapewnić trzyosobowej załodze szybki i bezpieczny powrót na Ziemię?[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram