Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Kup Pan Terminatora

Kup Pan Terminatora

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • Jamjumetley
  Participant
  #5151

  Okazja!

  Chcesz kupić prawa do serii Terminator? Wystarczy wysupłać 200 milionów baksów, mieć trochę szczęścia w aukcji, a franchise może być Twój!

  [more]

  Dołączona grafika

  Sprzedawcą praw do przyszłych produkcji jest Halcyon Company - producent najświeższego filmu o walce ludzi z androidami. Decyzja o pozbyciu się wyłączności do serii jest prawdopodobnie spowodowana faktem, że dwie ostatnie ekranizacje nie były w stanie zyskać wśród fanów takiego uznania jak dwie pierwsze odsłony. Aukcja ma miejsce zaledwie trzy tygodnie po tym, jak podobny ruch poczyniono w sprawie Teenage Mutant Ninja Turtles. Żółwie sprzedały się za 60 milionów dolarów. Kwota za Terminatora przewidywana jest na co najmniej trzy razy tyle. Należy jednak zaznaczyć, że licencja nie obejmuje wspomnianych wyżej dwóch pierwszych filmów. Aktualnie firma stoi na krawędzi bankructwa. Musi spłacić pożyczkę zaciągniętą na zakup licencji Terminatora od producenta Mario Kassara. Dwa lata temu zapłaciła za prawa 25 milionów dolarów.

  Każde większe studio filmowe przyznało, że jest zainteresowane transakcją, z Sony Pictures na czele. Inni gracze to m.in. Platinum Equity posiadające firmę produkującą części samochodowe, Summit Entertainment odpowiedzialne za Twilight, czy Media Rights Capital od Brüno.

  Joss Whedon - producent telewizyjny, w liście otwartym zaznaczył, że gotów jest od ręki zapłacić 10000 dolarów. Tak, tam są cztery zera - oznacza to, że koleś nie żartuje 🙂 Tekst dostępny jest na stronie: whedonesque.com.

  Źródło: Daily Finance[/more]

  Barusz
  Participant
  #80769

  (...)

  Decyzja o pozbyciu się wyłączności do serii jest prawdopodobnie spowodowana faktem, że dwie ostatnie ekranizacje nie były w stanie zyskać wśród fanów takiego uznania jak dwie pierwsze odsłony. Aukcja ma miejsce zaledwie trzy tygodnie po tym, jak podobny ruch poczyniono w sprawie Teenage Mutant Ninja Turtles. Żółwie sprzedały się za 60 milionów dolarów. Kwota za Terminatora przewidywana jest na co najmniej trzy razy tyle.

  (...)

  Ciekawe, czy to, że w 2006 r. nikomu z uprawnionych chyba nie przyszedł do głowy pomysł sprzedawania marki Star Trek było podyktowane faktem, że nikt nie pomyślał, tym że marka była aż tak cenna, czy może raczej tym że... Rick Berman był jej częścią (tj. był wtedy na wieloletnim kontrakcie i nie można go było ot tak wyrzucić)?

  Jamjumetley
  Participant
  #80772

  Trek ma znacznie dłuższą tradycję. Wątpię, żeby Paramount nawet myślał o pozbyciu się kury znoszącej złote jaja. Problem ST w moim mniemaniu polegał na przesycie widowni. Potrzeba było trochę przerwy i pewnego odświeżenia. Nie sądzę, żeby kiedykolwiek Star Trek był bliski śmierci...

  cinus
  Participant
  #80779

  Dobra, robimy zrzutke na terminatora :D?

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram